Китай увів в експлуатацію свій перший авіаносець, збудований в країні

Китай увів в експлуатацію свій перший авіаносець, збудований в країні

Конструкція «Шаньдуна» схожа на конструкцію авіаносця «Ляонін», який Китай купив в України в 1998

Китай увів в експлуатацію свій перший авіаносець, збудований в країні
фото www.flickr.com/photos/jeff_head/32809471935

Китай ввів в експлуатацію свій перший самостійно збудований авіаносець «Шаньдун». Корабель був спущений на воду ще 2017 року та пройшов кілька етапів випробувань. Про це повідомляє DW.

У китайському уряді розповіли, що конструкція «Шаньдуна» схожа на конструкцію авіаносця «Ляонін», який Китай купив в України в 1998 році у недобудованому стані та згодом добудував та переобладнав. Зараз «Ляонін» використовується переважно для навчань.

За офіційною церемонією включення «Шаньдуна» в склад флоту спостерігав голова КНР Сі Цзіньпін. Як зазначається, він контролює оновлення збройних сил і розробку нових видів зброї. Останнім часом Пекін посилює свою військово-морську присутність у Південнокитайському морі та навколо Тайваню.

Згідно з повідомленнями китайських державних ЗМІ, країна потребує щонайменше шість авіаносців. Водночас США має 10 авіаносців і планує збудувати ще два.

Нагадаємо, у квітні 2017 року Китай спустив на воду перший авіаносець, повністю спроектований і побудований китайськими фахівцями.

Як повідомлялось, в травні експерти американської дослідницької організації «Центр стратегічних і міжнародних досліджень» (ЦСМД) на основі аналізу супутникових знімків виявили, що китайці будують свій третій авіаносець, і будівництво йде повним ходом.

 Раніше влада Китаю заявила про намір побудувати 4 атомні авіаносці, довівши загальне число своїх авіаносців до шести, щоб до 2035 року наздогнати США за військовою потужністю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло