Правозахисники звинуватили американські техкорпорації в експлуатації дитячої праці

Правозахисники звинуватили американські техкорпорації в експлуатації дитячої праці

Правозахисники звинувачують Apple, Microsoft, Tesla та інших у нещадній експлуатації дітей на кобальтових рудниках в Африці

Правозахисники звинуватили американські техкорпорації в експлуатації дитячої праці
фото із позову

Міжнародна правозахисна організація International Rights Advocates пред'явила в одному з судів Вашингтона колективний позов п'ятьом провідним американським технологічним корпораціям. Правозахисники у позові закидають компаніям Apple, Microsoft, Tesla, Dell Technologies та Alphabet, що є материнською компанією Google, причетність до «жорстокої та брутальної» експлуатації дитячої праці. Про це пише DW.

Позивачі зібрали докази, що технологічні гіганти отримували певний зиск від безоглядного застосування дитячої праці під час видобутку кобальту в Демократичній Республіці Конго (ДРК). Автори колективного позову наголошують, що діти в ДР Конго працюють під час видобутку кобальтової руди в «умовах кам'яного віку». За виснажливу працю в нелюдських умовах неповнолітні отримують два-три долари США в місяць, доводять правозахисники.

Колективний позов базується на позовах 14 анонімних осіб, більшість з яких – родичі дітей, які загинули або стали каліками під час видобутку кобальтової руди в ДР Конго.

Нині кобальт широко застосовується при виробництві акумуляторів для різноманітних гаджетів, а також батарей для електрокарів.  Ще однією сферою, що потребує значні обсяги кобальту, стала відновлювальна енергетика.

Згідно з наявними на сьогодні даними, на території ДР Конго міститься понад 65% світових запасів кобальту. Однак видобуток його в цій країні постійно критикують через масові порушення прав працівників, у тому числі нехтування елементарними правилами безпеки, а також через широке застосування дитячої праці.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло