ЄС хоче штучно розділити європейський континент та віддалити РФ від її «сусідів» – Лавров
Глава МЗС РФ поскаржився, що «Східне партнерство» спрямоване «на на відрив від Росії наших найближчих сусідів, з якими нас пов'язують багатовікові узи»

Ініціатива Євросоюзу «Східне партнерство» спрямована на відрив від Росії найближчих країн-сусідів. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає «Інтерфакс».
«Ще до 2014 року тривожним знаком у відносинах Росія-ЄС став запуск ініціативи «Східне партнерство», спрямованої по суті – як підтвердилося надалі – на відрив від Росії наших найближчих сусідів, з якими нас пов'язують багатовікові узи. Сумні наслідки цієї егоїстичної політики відчуваються і до сьогодні», – заявив.
Він також заявив, що Євросоюз намагається штучно розділити європейський континент, оскільки «ЄС на практиці виявився не готовий до рівноправності у відносинах з нашою країною».
«У брюссельському лексиконі термін «Європа» остаточно став синонімом «Європейського союзу». Подається так, ніби є Європа «справжня» – це члени ЄС, а всім іншим країнам континенту треба ще заслужити «високе звання європейців», – пояснив Лавров своє бачення.
На думку глави МЗС РФ, тим самим в ЄС «намагаються знову штучно розділяти континент, спотворюючи і географію, і історію».
«Чого тільки варті резолюції, які «штампують» євроструктури, що прирівнюють нацистів, які знищували європейські народи, до радянських воїнів, які врятували ці народи від фізичного винищення», – зазначив Лавров.
Тим часом, міністр вважає за можливе розширення співпраці Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) з Євросоюзом в контексті концепції президента РФ Владіміра Путіна щодо формування «Великого Євразійського Партнерства від Атлантики до Тихого океану за участю держав Євразійського економічного союзу, ШОС, АСЕАН і всіх інших країн континенту» .
«Економічною основою підключення членів ЄС до такого Партнерства заради миру може стати співпраця по лінії Євросоюз – ЄврАзЕС. Сполучення потенціалів двох великих регіональних ринків, гармонізація їх торгово-інвестиційних режимів сприятиме посиленню позицій всіх учасників світової торгівлі. А також – що не менш важливо – дозволить уникнути в майбутньому ситуацій, коли наші «спільні сусіди» знову штучно виявляться перед примітивним вибором – або з ЄС, або з Росією», – вважає Лавров.
Нагадаємо: програма «Східне партнерство» націлена на політичну і економічну інтеграцію Євросоюзу з шістьма країнами: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.
«Східне партнерство» передбачає значне підвищення рівня політичної взаємодії, широку інтеграцію колишніх радянських республік в економіку ЄС і збільшення обсягів наданої їм фінансової допомоги.
Нагадаємо: днями лідери держав – членів Європейського Союзу домовилися про збереження санкцій проти Російської Федерації ще на шість місяців.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].