Боян Слат повідомив про перші тонни сміття, виловлені його установкою в океані
Моряки, побачивши ці масштаби, заприсяглися ніколи не користуватися одноразовим пластиком

Команда данського судна Maersk привезла на берег перші 6 тонн пластикового сміття, виловлені в Тихому океані установкою The Ocean Cleanup, передає Euronews.
Плавучу систему для збору сміття розробив 25-річний винахідник Боян Слат.
«Перший пластик повернувся на берег! Я чекав цього моменту шість років», – написав Слат в Twitter.
First plastic back on shore! Have been looking forward to this moment for six years... pic.twitter.com/msLRJ70EdZ
– Boyan Slat (@BoyanSlat) December 12, 2019
У вересні минулого року моряки разом з екологічними активістами в рамках проекту The Ocean Cleanup вирушили в подорож з Сан-Франциско, тягнучи з собою на буксирі плавучу установку.
Пристрій розроблено таким чином, що риба в нього не потрапляє. З води вдалося дістати безліч сторонніх предметів. В інтерв'ю данському телебаченню TV2 моряки Нікол Петерсен і Кенні Каструп розповіли:
«В океані ми виловили частини кузова автомобіля і навіть шину від нього. Це зовсім не маленькі речі».
«Наводить на роздуми той факт, що запросто можна виловити один, два, три кілограми пластикового сміття, але все одно в океані залишиться незліченна кількість забруднюючого мотлоху», – зазначають вони.
Майже половина улову цих данських моряків – рибальські сіті. За оцінками екологів, якщо весь обсяг пластикового сміття, який зараз знаходиться в Тихому океані, розподілити на поверхні – то ця площа в чотири рази перевищить територію Німеччини.
Моряки задумалися про майбутнє. Кенії Каструп зазначає:
«Я зміню свої звички. Тепер замість пластикової плівки для зберігання продуктів я буду користуватися обгортковим папером, просоченим бджолиним воском. Буду намагатися не користуватися одноразовими предметами з пластику».
Мандри очисної установки закінчилася поблизу Ванкувера. Екологи впевнені, що якщо глобальні зусилля продовжаться, то за п'ять років з Тихого океану можна буде виловити половину обсягу пластикового сміття.
Нагадаємо, у жовтні система збору пластику з океану The Ocean Cleanup почала ефективно працювати, на думку розробників, ця конструкція допоможе збирати за рік 15 000 тонн пластику.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].