Захворіло у світі
5,559,130
Померло у світі
348,610
Вилікувалось у світі
2,277,087
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Боян Слат повідомив про перші тонни сміття, виловлені його установкою в океані

Боян Слат повідомив про перші тонни сміття, виловлені його установкою в океані

Моряки, побачивши ці масштаби, заприсяглися ніколи не користуватися одноразовим пластиком

Боян Слат повідомив про перші тонни сміття, виловлені його установкою в океані
@BoyanSlat

Команда данського судна Maersk привезла на берег перші 6 тонн пластикового сміття, виловлені в Тихому океані установкою The Ocean Cleanup, передає Euronews.

Плавучу систему для збору сміття розробив 25-річний винахідник Боян Слат.

«Перший пластик повернувся на берег! Я чекав цього моменту шість років», – написав Слат в Twitter.

 У вересні минулого року моряки разом з екологічними активістами в рамках проекту The Ocean Cleanup вирушили в подорож з Сан-Франциско, тягнучи з собою на буксирі плавучу установку.

Пристрій розроблено таким чином, що риба в нього не потрапляє. З води вдалося дістати безліч сторонніх предметів. В інтерв'ю данському телебаченню TV2 моряки Нікол Петерсен і Кенні Каструп розповіли:

«В океані ми виловили частини кузова автомобіля і навіть шину від нього. Це зовсім не маленькі речі».

«Наводить на роздуми той факт, що запросто можна виловити один, два, три кілограми пластикового сміття, але все одно в океані залишиться незліченна кількість забруднюючого мотлоху», – зазначають вони.

Майже половина улову цих данських моряків – рибальські сіті. За оцінками екологів, якщо весь обсяг пластикового сміття, який зараз знаходиться в Тихому океані, розподілити на поверхні – то ця площа в чотири рази перевищить територію Німеччини.

Моряки задумалися про майбутнє. Кенії Каструп зазначає:

«Я зміню свої звички. Тепер замість пластикової плівки для зберігання продуктів я буду користуватися обгортковим папером, просоченим бджолиним воском. Буду намагатися не користуватися одноразовими предметами з пластику».

Мандри очисної установки закінчилася поблизу Ванкувера. Екологи впевнені, що якщо глобальні зусилля продовжаться, то за п'ять років з Тихого океану можна буде виловити половину обсягу пластикового сміття.

Нагадаємо, у жовтні система збору пластику з океану The Ocean Cleanup почала ефективно працювати, на думку розробників, ця конструкція допоможе збирати за рік 15 000 тонн пластику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті