Захворіло у світі
13,106,569
Померло у світі
573,042
Вилікувалось у світі
7,257,369
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Обсяг боргу країн, що розвиваються сягнув рекордних $55 трлн – Світовий Банк

Обсяг боргу країн, що розвиваються сягнув рекордних $55 трлн – Світовий Банк

Підйом відбувається восьмий рік поспіль

Обсяг боргу країн, що розвиваються сягнув рекордних $55 трлн – Світовий Банк
фото Wikipedia

Обсяг боргу країн з економікою, що розвивається в 2018 році досяг рекордних $ 55 трлн. Про це повідомляється в звіті Світового Банку, передає Інтерфакс-Україна.

Підйом був відзначений за підсумками восьмого року поспіль, при цьому в минулому році він був найзначнішим, швидким і всеосяжним майже за півстоліття, свідчать результати дослідження. СБ закликає політиків діяти негайно для посилення економік своїх країн, щоб зробити їх менш вразливими до фінансових потрясінь.

Показник відношення боргу до ВВП в країнах, що розвиваються з 2010 року підскочив на 54 процентних пункту і досяг 168%. В середньому це співвідношення зростало приблизно на 7 п.п. в рік – майже втричі швидше, ніж це відбувалося під час боргової кризи в Латинській Америці в 1970-х роках. Більш того, це збільшення було виключно широкомасштабним: виріс як державний, так і приватний борг, і підвищення спостерігалося практично у всіх регіонах світу.

«Розмір, швидкість і широта останньої хвилі зростання боргу повинні стурбувати всіх нас. Це підкреслює, чому управління боргом і прозорість повинні бути першочерговими завданнями для політиків, щоб вони могли збільшити економічне зростання і інвестиції», – сказав президент групи СБ Девід Малпасс.

Крім того, вони повинні бути впевнені, що залучені кошти сприяють поліпшенню життя населення, вважає він.

Нинішня ситуація з історично низькими процентними ставками в багатьох країнах світу знижує ризик кризи в даний час, наголошується в повідомленні банку. Але з 1970 року близько половини з 521 епізодів швидкого зростання заборгованості в країнах, що розвиваються супроводжувалися фінансовими кризами, які значно послабили доходи і інвестиції в розрахунку на душу населення.

У дослідженні СБ провів аналіз чотирьох найзначніших випадків накопичення боргу, які відбулися більш ніж в 100 державах з 1970 року.

Відзначається, що остання хвиля відрізняється від трьох попередніх, оскільки вона включає одночасне нарощування як державного, так і приватного боргу, а також нові типи кредиторів і не обмежується одним-двома регіонами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті