Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
У Мінську не домовились ні про перемир’я, ні про обмін полоненими

У Мінську не домовились ні про перемир’я, ні про обмін полоненими

Росія під час переговорів на поступки не йшла і вимагала, щоб Україна домовлялася з ОРДЛО

У Мінську не домовились ні про перемир’я, ні про обмін полоненими
Мартік Сайдік
фото www.flickr.com/photos/forumvelden/4387021131

На засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, що відбувалося 18 грудня в Мінську, не вдалося домовитися про обмін полоненими за формулою «всіх на всіх». Про це повідомив за підсумками переговорів Спеціальний представник голови ОБСЄ у ТКГ Мартін Сайдік, передає Радіо Свобода.

«Сторони ґрунтовно обговорювали питання обміну полоненими, щоб реалізувати домовленості у Парижі. Доведеться зробити ще кроки, щоб досягти цього», – сказав Сайдік.

Як повідомляє видання, головним питанням була реалізація паризької домовленості лідерів «нормандського четвірки» щодо обміну полоненими до Нового року.

Переговори йшли важко, представники Росії не йшли на поступки і на засіданні гуманітарної підгрупи, і на зустрічі самої ТКГ, сказав представник делегації України. Вони вимагали, щоб Україна домовлялася з ОРДЛО.

Делегаціям довелося призначити ще одне засідання для обговорення питання обміну, яке почалося о 20:00 і затягнулося до пізнього вечора.

Представники ОРДЛО звинуватили Україну в тому, що вона начебто не погоджує механізм юридичної очистки на обмінюваних осіб, тобто зняття з них судимості. Немає також ясності щодо кількості осіб для обміну.

Обмін мав би відбутися до Нового року, як домовилися лідери України, Німеччини, Франції і Росії на саміті у Парижі. Але списки не узгоджені, остаточних цифр на обмін наразі немає, сказала представниця угруповання «ДНР» Наталія Ніканорова.

«Сьогодні ми хотіли отримати запевнення в тому, що буде оголошено нове перемир'я. Разом з тим, було прийнято рішення, що давайте будемо продовжувати те перемир'я, яке було оголошено в липні ... Але хочу нагадати, що 40 людей загинули під час цього перемир'я», – розповів очільник МЗС України Вадим Пристайко.

Також він повідомив про відсутність прогресу в оновленні списків утримуваних для здійснення обміну. 

Нагадаємо: за результатами зустрічі у «нормандському форматі», яка відбулася 9 грудня у Парижі за участі лідерів України, Росії, Німеччини та Франції президент Зеленським заявив, що обмін полоненими буде відбуватися за принципом «всіх узгоджених на всіх узгоджених».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті