Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Рада прийняла закон про видуботок бурштину

Рада прийняла закон про видуботок бурштину

Також парламент прийняв законопрєкт, який пропонує зменшити з 25,0 до 15% ставку рентної плати за користування надрами для видобування бурштину

Рада прийняла закон про видуботок бурштину
Фото: pixabay.com

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2240 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання видобутку бурштину». Про це повідомляє кореспондент Mind.

Законопроєкт підтримали 279 народних депутати.

Законом врегульовано відносини щодо користування надрами з метою видобування бурштину, припинення незаконного видобування бурштину, зростання рівня життя населення в місці видобування бурштину, забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час видобування бурштину та рекультивації порушених земель.

Також встановлено кримінальну відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку корисних копалин, законність походження яких не підтверджується відповідними документами та за ухилення від рекультивації земель.

Закон запроваджує механізм резервування земельних ділянок для потреб надрокористування до початку проведення аукціону чи конкурсу та єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування строком на 5 років на ділянки до 10 га із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.

Згідно із законом, початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на видобуток бурштину складатиме двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за один гектар землі.

Також Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №2241, який пропонує  зменшити з 25,0 до 15% ставку рентної плати за користування надрами для видобування бурштину.

Нагадаємо: держава має інвестувати близько 20-30 млн грн для проведення геологічного вивчення ділянок задля легалізації видобутку бурштину і подальшого продажу спецдозволів на електронних аукціонах.

На початку вересня президент Володимир Зеленський доручив уряду розробити, а парламенту ухвалити закони про легалізацію видобутку бурштину та грального бізнесу до 1 грудня 2019 року.

Згодом Кабінет Міністрів ухвалив пакет проєктів законів для впорядкування діяльності з видобутку бурштину та низку інших урядових законопроєктів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті