Сейм Литви прийняв закон щодо недопуску в країну електроенергії з БілАЕС
Влада Литви вважає енергію з білоруської станції «брудною», а саму станцію - небезпечною

Парламент Литви (сейм) затвердив законопроект про запобігання пропуску в системи Литви енергії, яка виробляється атомною електростанцією, що споруджується Білоруссю поруч з литовським кордоном (БілАЕС), передає ТАСС. Цю ініціативу депутати прийняли на пленарному засіданні одноголосно, 9 утрималися.
«Потенційні лазівки для потрапляння на ринок Литви «брудної» електроенергії були, тепер ми їх усуваємо», – заявив депутат Лаурінас Касчюнас.
Суть закону полягає в створенні механізму регулювання реалізації електроенергії на території Литви. У тому числі вводиться анулювання ліцензій на імпорт електроенергії з країн, в яких діють небезпечні, за оцінкою Вільнюса, електростанції.
В даний час на імпорт електроенергії з Білорусі видано 11 ліцензій.
Уряд Литви вважає, що АЕС, яку будує російська корпорація «Росатом», не відповідає стандартам безпеки. Литва останнім часом намагалася переконати партнерів у ЄС в необхідності блокувати імпорт електроенергії цієї станції на територію Євросоюзу, але їй не вдалося переконати ні відомства ЄС, ні сусідню Латвію.
Білоруська АЕС з двома реакторами ВВЕР-1200 сумарною потужністю 2,4 ГВт будується за російським проектом поблизу Островця (Гродненська область). Перший енергоблок планується ввести в експлуатацію в 2019 році, другий – в 2020 році.
Нагадаємо, в США вважають, що Росія може використати Білоруську АЕС як «троянського коня».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].