Захворіло у світі
5,410,288
Померло у світі
345,104
Вилікувалось у світі
2,169,005
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Сейм Литви прийняв закон щодо недопуску в країну електроенергії з БілАЕС

Сейм Литви прийняв закон щодо недопуску в країну електроенергії з БілАЕС

Влада Литви вважає енергію з білоруської станції «брудною», а саму станцію - небезпечною

Сейм Литви прийняв закон щодо недопуску в країну електроенергії з БілАЕС
naviny.by

Парламент Литви (сейм) затвердив законопроект про запобігання пропуску в системи Литви енергії, яка виробляється атомною електростанцією, що споруджується Білоруссю поруч з литовським кордоном (БілАЕС), передає ТАСС. Цю ініціативу депутати прийняли на пленарному засіданні одноголосно, 9 утрималися.

«Потенційні лазівки для потрапляння на ринок Литви «брудної» електроенергії були, тепер ми їх усуваємо», – заявив депутат Лаурінас Касчюнас.

Суть закону полягає в створенні механізму регулювання реалізації електроенергії на території Литви. У тому числі вводиться анулювання ліцензій на імпорт електроенергії з країн, в яких діють небезпечні, за оцінкою Вільнюса, електростанції.

В даний час на імпорт електроенергії з Білорусі видано 11 ліцензій.

Уряд Литви вважає, що АЕС, яку будує російська корпорація «Росатом», не відповідає стандартам безпеки. Литва останнім часом намагалася переконати партнерів у ЄС в необхідності блокувати імпорт електроенергії цієї станції на територію Євросоюзу, але їй не вдалося переконати ні відомства ЄС, ні сусідню Латвію.

Білоруська АЕС з двома реакторами ВВЕР-1200 сумарною потужністю 2,4 ГВт будується за російським проектом поблизу Островця (Гродненська область). Перший енергоблок планується ввести в експлуатацію в 2019 році, другий – в 2020 році.

Нагадаємо, в США вважають, що Росія може використати Білоруську АЕС як «троянського коня».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті