Обмін гальмується через те, що не усі полонені хочуть повертатись в ОРДЛО – росЗМІ

Обмін гальмується через те, що не усі полонені хочуть повертатись в ОРДЛО – росЗМІ

Деякі з тих, кого мали обміняти, висловили бажання відбути призначене покарання і тим самим закрити питання кримінального переслідування в Україні

Обмін гальмується через те, що не усі полонені хочуть повертатись в ОРДЛО – росЗМІ
Фото: Павел Кассін / Коммєрсант

При підготовці до обміну полоненими між Україною та самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР»  виникли додаткові складнощі, про які дізналось видання «Коммєрсант» завдяки двом джерелам в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на сході України.

«Кілька десятків людей, яких Київ готувався передати самопроголошеним республікам, з різних причин попросили виключити їх з списків на обмін. Тепер потрібно перевірити, чи дійсно їх відмова є добровільним» , – пише видання.

За словами одного з джерел, близько 40 осіб з числа тих, кого українська сторона готувалася передати Донецьку і Луганську, відмовилися брати участь в обміні і повертатися в ОРДЛО. Співрозмовник не назвав усіх причин відмов, зазначивши лише, що серед відмовників є як ті, хто не хоче повертатися в непідконтрольні Києву райони Донбасу, так і ті, хто бажає відбути призначене покарання і тим самим закрити питання кримінального переслідування в Україні.

Ватажки так званих «ДНР» і «ЛНР», як пише видання, критикують українську владу за те, що та не здійснює «юридичну очищення» (тобто не закриває порушені кримінальні справи) обмінюваних осіб, через що люди після звільнення продовжують перебувати під слідством або вважатися злочинцями. Жорстка вимога Луганська «очистити» всіх, хто підлягає обміну, стала однією з причин того, що 18 грудня на засіданні ТКГ не вдалося узгодити проведення «великого обміну» до кінця року.

Нагадаємо: на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, що відбувалося 18 грудня в Мінську, не вдалося домовитися про обмін полоненими за формулою «всіх на всіх». 

Як повідомлялось, під час зустрічі у «нормандському форматі» президент Володимир Зеленський та його колега з РФ Владімір Путін попередньо домовилися провести ще один обмін полоненими та політв’язнями до 31 грудня 2019 року.

Більше про те, чого вдалося досягти на зустрічі в «нормандському форматі» і зокрема на особистій зустрічі між Зеленським і Путіним – в матеріалі Mind «Обмін в'язнями, припинення вогню і нагляд ОБСЄ: про що розповіла «нормандська четвірка» на прес-конференції».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію