Apple створила секретну команду для розробки власних супутників
Компанія найняла близько десятка інженерів з досвідом роботи в аерокосмічній галузі

Apple створила секретну команду для розробки супутників і нової бездротової технології, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ходом робіт. За словами співрозмовників агентства, компанія найняла близько десятка інженерів з досвідом роботи в аерокосмічній галузі та в розробці супутників і антен. Крім того, в останні місяці Apple відкрила вакансії нових фахівців з програмного забезпечення і комунікаційного обладнання.
Завдання секретної команди – надати результати протягом п'яти років. Поки що роботи на початковому етапі, пише Forbes, і їх можуть в будь-який момент згорнути, а як і для чого будуть використовуватися супутники, чітко не визначено.
Разом з тим, стверджують джерела, глава Apple Тім Кук зацікавився проектом, назвавши його пріоритетним для компанії.
Apple шукає способи забезпечити передачу даних, в тому числі підключення до інтернету, прямо на смартфони. У такий спосіб компанія хоче знизити залежність від постачальників бездротових технологій, а також поєднати різні пристрої поза звичними мережами. Крім цього, Apple за допомогою супутників зможе покращити сервіс карт і додати нові функції, пише видання.
Керують роботою Майкл Трела і Джон Фенвік, які раніше працювали в Skybow Imaging – сервісі зйомок Землі з супутників – до того, як вона була продана Google, а після керували супутниковими і космічними завданнями Google. У 2017-му вони разом пішли з компанії, щоб зайнятися новим проектом в Apple. Крім того, Apple запросила колишнього керівника Aerospace Corp. Ешлі Мур Вільямс і колишнього топ-менеджера Netflix Деніела Елліса.
Поки що не ясно, чи має намір Apple самостійно створювати своє «сузір'я супутників», чи встановить на землі спеціальне обладнання, яке буде приймати дані з орбіти і перенаправляти їх на смартфони. Представник Apple відмовилася від коментарів.
Нагадаємо, у листопаді SpaceX Ілона Маска успішно вивела на орбіту нову партію з 60 супутників, з допомогою буде розгорнута глобальна мережа інтернет-покриття Starlink.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].