Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Росія пустила поїзди по мосту в анексований український Крим

Росія пустила поїзди по мосту в анексований український Крим

Поїзд, в якому проїхався Путін, дизельний, тому що міст не електрифікований

Росія пустила поїзди по мосту в анексований український Крим
Twitter @Krymsky_bridge

Росія закінчила будівництво залізничної колії по Кримському мосту і у понеділок влаштувала святкове відкриття нового транспортного сполучення з анексованим українським півостровом. Українська влада різко виступила протии будівництва цієї залізниці.

Як пише Reuters, на відкритті колії був присутній президент РФ Владімір Путін. Він на дизель-поїзді в кабіні машиніста проїхав з кримського портового міста Керч в Тамань, після чого з Санкт-Петербурга відправився перший прямий пасажирський поїзд на півострів.

Міст до Криму – єдиний сухопутний маршрут на півострів з Росії, до його відкриття туди можна було потрапити лише морським або повітряним шляхом.

У травні 2018 року почала свою роботу автомобільна частина мосту. Рух вантажних поїздів по мосту планується відкрити в червні 2020 року.

У 2020 році по залізниці на Кримському мосту проїде близько 14 млн чоловік і буде перевезено 13 млн тонн вантажів, повідомив Путін на церемонії відкриття моста.

Будівництво моста обійшлося в 200 млрд рублів ($3,2 млрд).

Інфраструктурний холдинг «Мостотрест», що займався будівництвом мосту, належить другу Путіна Аркадію Ротенбергу. Всі компанії, задіяні в будівництві цього обєкта, включені до списку санкцій Мінфіну США.

Російські великі компанії і банки намагаються не вести бізнес в Криму, щоб уникнути західних санкцій. Російська монополія РЖД («Российская железная дорога»), що керує залізничною інфраструктурою в Росії, в Криму не працює – там залізницями управляє Кримська залізниця.

На кадрах з кабіни першого поїзда, показаних державними російськими телеканалами, були присутні Аркадій Ротенберг і міністр транспорту РФ Євген Дітріх, але не було голови РЖД Олега Білозьорова.

Пасажирські маршрути до Криму буде обслуговувати приватна компанія Гранд Сервіс Експрес (ГСЕ). Для перевезень до Криму Росія купила 166 пасажирських вагонів далекого прямування 2017-2018 років випуску і 10 локомотивів, згідно з інформацією Мінтранс РФ.

Залізниця через міст у Крим не електрифікована, тому перший поїзд, на якому проїхав Путін, був дизельним.

Нагадаємо, одна з найбільших торгових мереж в Україні Novus перереєструвала свій бізнес в Криму та продовжує там працювати в обхід санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті