Україна дала ліцензію новому оператору газотранспортної системи
Такими чином український регулятор виконав з умов для підписання угоди між Києвом і Москвою на транзит газу

Український регулятор у вівторок схвалив видачу ліцензії на послуги з транспортування газу через територію України нового оператору, виконавши одну з умов для підписання угоди між Києвом і Москвою на транзит газу. Про це повідомляє Reuters.
Минулого тижня за підсумками дводенних переговорів «Газпром» і «Нафтогаз» узгодили умови для укладення нового п'ятирічного контракту на транзит газу замість нинішнього, який закінчується 31 грудня.
Одне з них – сертифікація та видача ліцензії новому оператору ГТС України до 29 грудня.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКУ) на засіданні у вівторок сертифікувала і видала ліцензію «Оператору газотранспортної системи України», який був створений в рамках так званого «анбандлінга» – реформи для поділу послуг з видобутку і продажу від транспортування газу.
Протягом місяця після прийняття цього рішення «Оператор ГТС» повинен відзвітувати перед комісією про прийняття на роботу всіх співробітників, необхідних для ефективного ведення діяльності з транспортування природного газу, з компанії «Укртрансгаз» (попередній оператор газотранспортної системи).
Крім того, протягом 2020 року НКРЕКУ із залученням Антимонопольного комітету і Секретаріату Енергетичного співтовариства буде аналізувати, як дотримуються вимоги про незалежність ОГТСУ від групи «Нафтогаз України».
Нагадаємо: раніше цього місяця представники України, Російської Федерації та Євросоюзу на газових переговорах у Мінську змогли досягти остаточної домовленості щодо укладення контракту про транзит газу по території України. Російська і українська сторони підписали протокол про співпрацю в газовій сфері.
Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель розповів, що договір по газу між Україною і Росією включає транзитний договір на п'ять років з можливістю пролонгації його на десять років. Міністр наголосив, що дуже важливим є те, що «транзит буде» і що «Газпром» виплатить українській стороні $2,9 млрд до кінця року за рішенням Стокгольмського арбітражу. Україна, своєю чергою, відмовляється від претензій за іншими позовами у Стокгольмі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].