Мораторій на продаж землі діятиме і надалі – Держгеокадастр
Він діятиме до набрання чинності закону про обіг земель

Мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення буде діяти до набрання чинності закону про обіг земель, його продовження не вимагає прийняття окремого закону. Про це повідомляє пресслужба Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгосгеокадастр).
«Основною умовою скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення було набрання чинності закону про обіг земель. Оскільки прийняття закону не відбулося, в дію вступили пункти 14 і 15 розділу Х «Перехідні положення «Земельного кодексу», – сказано в повідомленні.
Згідно із зазначеними пунктами Земельного кодексу, до вступу в силу закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.
Також не допускається купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб.
Крім того, продовжує діяти заборона на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв) , крім передачі їх у спадщину, Щорічне продовження мораторію не мало юридичного сенсу, а виконувало насамперед PR-мету для окремих політичних сил. Відсутність популізму, продемонстрована парламентом у цьому році аж ніяк не вплине на правила гри на земельному ринку. Тож, будь-які панічні прогнози не обумовлюють жодних підстав», – наголосив глава ДержгеокадаструДенис Башлик.
Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року.
Депутати хочуть заборонити продаж землі іноземцям, а перепродаж обкласти податками.
Раніше цього місяця президент Зеленський запропонував скоротити максимальну норму концентрації землі у одного власника до 10 000 га.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].