Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Уряд дозволив проводити «зелені» аукціони на Prozorro

Уряд дозволив проводити «зелені» аукціони на Prozorro

Перші аукціони планують провести у квітні 2020 року

Уряд дозволив проводити 	«зелені» аукціони на Prozorro
Фото: пресслужба Кабміну

Уряд схвалив рішення, яке дозволяє проводити «зелені аукціони» з продажу енергії, виробленої з альтернативних джерел на прозорих аукціонах через майданчик Prozorro.Продажі. Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів.

«Це стимулюватиме виробництво альтернативної енергії та дозволить знизити ціну на «чисту» енергію», – зазначив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Рішення уряду створює умови для розвитку відновлюваної енергетики, дозволить залучати дешеві кредитні ресурси, сприятиме розвитку виробництва високотехнологічного обладнання на території України. 

Адже ключовими особливостями «зелених» аукціонів, які передбачає постанова, зокрема, є:

  • забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників аукціонів;
  • збереження повної конфіденційності про учасників і подані ними заявки та цілковитої відкритості всіх відомостей після завершення процедури торгів;
  • автоматичне формування електронною торговою системою протоколу про результати аукціонів та визначення переможців, що виключає вплив «людського» фактору;
  • забезпечення громадського контролю за усім процесом проведення аукціону;
  • зручність і простота для інвесторів, що не передбачає використання паперових документів чи фізичної присутності учасників на етапі підготовки та проведення аукціону.

Перші аукціони планують провести у квітні 2020 року.  

Нагадаємо: рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку  вирішило надати Україні додаткове фінансування у розмірі 200 млн євро на розвиток поновлюваних джерел енергії.

У березні цього року Європейський банк реконструкції та розвитку виділив Україні 25,9 млн євро на будівництво трьох сонячних електростанцій на Вінниччині.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті