Захворіло у світі
98,217,548
Померло у світі
2,108,378
Вилікувалось у світі
54,174,334
Захворіло в Україні
1,187,897
Померло в Україні
21,778
Вилікувалось в Україні
942,107
Уряд Франції стежитиме за користувачами в соцмережах на предмет ухилення від податків

Уряд Франції стежитиме за користувачами в соцмережах на предмет ухилення від податків

Свобода вираження думки опинилася під загрозою, але влада вважає, що воно того варте

Уряд Франції стежитиме за користувачами в соцмережах на предмет ухилення від податків
фото Shutterstock

Уряд Франції буде сканувати соціальні мережі на предмет несплати податків. Влада відзначила, що вона буде використовувати тільки публічну інформацію, а не особисті дані, які користувач вирішив приховати, передає ВВС.

Митним та податковим органам Франції дозволили переглядати профілі користувачів, повідомлення і фотографії на предмет наявності нерозкритих доходів.

Ці правила є частиною нового закону про податкові зміни, прийнятого минулого тижня. У своєму рішенні Конституційний суд визнав, що недоторканність приватного життя користувачів і свобода вираження думок можуть бути поставлені під загрозу, але зазначив, що влада не буде переглядати особисту інформацію, а тільки ті дані, які сам користувачі вирішив опублікувати в інтернеті.

Конституційний суд заявив, що регулюючі органи повинні уважно стежити за тим, як використовується інформація. Масовий збір даних є частиною 3-річного експерименту щодо онлайн-моніторингу, проведеного французьким урядом, що значно розширює повноваження держави щодо онлайн-спостереження.

Французька організація CNIL, що займається моніторингом даних, заявила, що визнає законність цілей уряду, але вважає, що нова політика буде становити ризики для індивідуальних свобод.

Міністр бюджету Джеральд Дарманін недавно назвав нові правила «ще одним інструментом боротьби з шахрайством».

«Якщо ви говорите, що не є податковим резидентом Франції, і продовжуєте публікувати фотографії з Франції в Instagram, це може бути проблемою», – заявив він газеті Le Figaro.

Нагадаємо, 12 країн ЄС заблокували нові заходи по боротьбі з ухиленням корпорацій від податків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті