У Нідерландах відновлять конкурс карикатур на пророка Мухаммеда

У Нідерландах відновлять конкурс карикатур на пророка Мухаммеда

Минулого року конкурс було скасовано через протести в ісламському світі

У Нідерландах відновлять конкурс карикатур на пророка Мухаммеда
Герт Вілдерс
twitter @JTAnews

Голландський законодавець Герт Вілдерс заявив, що відроджує свій план проведення конкурсу карикатур, що зображують ісламського пророка Мухаммеда. Рік тому конкурс було скасовано через страх перед атаками ісламістів, пише Reuters.

У суботу Вілдерс уTwitter закликав людей надсилати свої карикатури на Мухаммеда.

«Свобода слова повинна переважати над насильством та ісламської фетвою», – написав лідер найбільшої опозиційної партії в парламенті Нідерландів (фетва – кодекс ісламських законів – ред.).

Вілдерс скасував конкурс в серпні 2018 року після того, як поліція заарештувала чоловіка, який готував на нього замах через конкурс.

У той час плани проведення конкурсу також викликали масштабні демонстрації в Пакистані, організовані місцевою партією Tehreek-e-Labbaik, які закликали ісламістські країни розірвати усі зв'язки з Нідерландами.

Зображення пророка Мухаммеда традиційно заборонені в ісламі як ідолопоклонство. Карикатури розцінюються більшістю мусульман як вкрай образливі.

У 2005 році данська газета Jyllands-Posten опублікувала карикатури на Мухаммеда, які викликали демонстрації в мусульманському світі, а також кілька спроб вбити редактора газети і карикатуриста Курта Вестергаарда.

Десять років по тому двоє ісламістських бойовиків вбили 12 чоловік в офісі журналу Charlie Hebdo в Парижі, також відомого публікацією сатиричних карикатур на пророка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло