Скандальний ексглава Nissan поїхав за справедливістю до Лівану

Скандальний ексглава Nissan поїхав за справедливістю до Лівану

Карлос Гон заявив, що «не втік від правосуддя» з Японії, а «уникнув неправосуддя і політичних переслідувань»

Скандальний ексглава Nissan поїхав за справедливістю до Лівану
Карлос Гон
фото www.flickr.com/photos/ie-business-school/5887580426

Колишній глава французько-японського автомобілебудівного альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлос Гон, якого в Японії обвинувачують у фінансових махінаціях, підтвердив, що перебуває в Лівані. Водночас він не повідомив деталі прибуття в республіку у вівторок, 31 грудня. Про це повідомляє DW.

«Я не втік від правосуддя, а уникнув неправосуддя і політичних переслідувань, – наголосив Гон у заяві, поширеній після прибуття до Лівану. – Я більше не буду в заручниках у шахрайської судової системи, в якій діє презумпція вини, поширена дискримінація, а основні права людини відкидаються».

 Гон висловив готовність «вільно спілкуватися зі ЗМІ» з майбутнього тижня.

Чоловік, схожий на ексглаву Nissan, прибув у міжнародний аеропорт Бейрута на приватному літаку під чужим ім'ям, повідомила телерадіомовна корпорація Японії NHK з посиланням на неназваного співрозмовника. За даними японського Міністерства юстиції, між Токіо та Бейрутом не укладений договір про екстрадицію.

Нагадаємо, Карлос Гон заснував французько-японський автомобілебудівний альянс Renault-Nissan-Mitsubishi. У листопаді 2018 року його затримали за обвинуваченням в особистому збагаченні за рахунок коштів Nissan. 

З моменту його першого арешту в листопаді Гону чотири рази пред’являли обвинувачення за обвинуваченнями.

Деталі про гучну справу Карлоса Гона можна дізнатися з матеріалу Mind «Скандал, що сколихнув Японію»: як глава Nissan обкрадав свою корпорацію».

Сам Гон провину не визнає. Він вважає, що його арешт став наслідком «змови й підступності» керівників Nissan. 

У березні 2019 року, після 108 днів під арештом, Карлоса Гона було звільнено з в’язниці під заставу майже $9 млн.

На початку квітня токійська прокуратура вчетверте арештувала Карлоса Гона.

Після того йому було висунуто нове обвинувачення  в присвоєнні $5 млн автоконцерну завдяки шахрайській схемі під час переказу коштів від японської корпорації в Оман на адресу фірми, яка займалася торгівлею легковими автівками.

25 квітня його вдруге звільнили під заставу, цього разу за $4,5 млн.

Наразі Гон вийшов з в’язниці під заставу, утім він не має права зв’язуватись з дружиною або користуватись інтернетом без нагляду. Японські суди вже відхилили декілька апеляцій Гона, в яких він просив послабити ті обмеження , які за словами адвокатів, порушують конституцію Японії та міжнародне право у питанні щодо розлучення його з сім’єю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло