Екс-главу Nissan Карлоса Гона звільнили під заставу в $8,9 млн

Екс-главу Nissan Карлоса Гона звільнили під заставу в $8,9 млн

Колишній топ-менеджер відсидів 108 днів у маленькій неопалюваній камері

Екс-главу Nissan Карлоса Гона звільнили під заставу в $8,9 млн
Twitter The New York Times

Після 108 днів під арештом Карлос Гон, колишній голова ради директорів Nissan, був звільнений з в'язниці під заставу майже в $9 млн, повідомляє Reuters.

Карлос Гон, один із найвидатніших керівників автопрому в світі, чий порятунок Nissan два десятиліття тому зробив його знаменитістю в автогалузі та в усій Японії, був ледь схожий сам на себе, коли у середу покидав Токійський центр ув'язнення, де його утримували понад 100 днів в невеликій камері без опалення.

Японський телеканал NHK показав кадри, як Гон, одягнений в темно-синю робочу куртку і блакитну кепку, з темними окулярами і медичною маскою на обличчі, покидав в’язницю. Його супроводжували близько 10 осіб тюремного персоналу. Відразу після виходу з в'язниці він сів у сріблястий фургон і поїхав.

Раніше Гон встиг подякував сім'ї та друзям, «які підтримували протягом усього цього жахливого випробування», цитує його The Wall Street Journal.

Гон, колишній голова також Renault і Mitsubishi Motors, погодився на суворі умови звільнення під заставу. Йому заборонено залишати Токіо, а свій паспорт він має віддати адвокату.

Гон погодився встановити камери на входах і виходах у своє помешкання. Крім того, йому заборонено користуватися інтернетом або відправляти й отримувати СМС-ки. Також заборонено спілкуватися зі сторонами, які беруть участь у його справі, а доступ до комп’ютера дозволяється лише в офісі адвоката і під його наглядом.

Бізнесмен був затриманий у листопаді минулого року. Карлосу Гону пред'явлені звинувачення в зловживання довірою і заниженні його зарплати на $82 млн в Nissan протягом майже десятиліття.

Сам Гон провину не визнає. Він вважає, що його арешт став результатом «змови і підступності» керівників Nissan. «Люди інтерпретували сильне лідерство як диктаторство, щоб позбутися мене», – каже він.

За словами прокурорів, якщо він буде засуджений за всіма пунктами звинувачення, йому загрожує максимальне тюремне ув'язнення терміном на 15 років.

Нагадаємо, Renault призначила нових керівників замість скандального Карлоса Гона.

Раніше керівництво автокомпанії запідозрило, що Карлос Гон оплатив своє весілля у Версалі з коштів компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло