Суд скасував $2 млн штрафу для ExxonMobil за порушення санкцій проти РФ

Суд скасував $2 млн штрафу для ExxonMobil за порушення санкцій проти РФ

Суд постановив, що влада США не достатньо роз’яснила компанії заборону ділових зв'язків з «Роснєфтью» та її очільником

Суд скасував $2 млн штрафу для ExxonMobil за порушення санкцій проти РФ
www.flickr.com/photos/moscow-live/24559045348

Вчора, 31 грудня Федеральний суд Північного округу штату визнав неправомірним штраф у $2млн, нарахований  владою США нафтогазовій компанії ExxonMobil за порушення санкцій проти Росії.

Про це повідомляє ТАСС.

В постанові сказано, що суд задовольняє клопотання компанії ExxonMobil про скасування штрафу, призначеного  Мінфіном США у липні 2017 року – штраф у розмірі $2млн визнано скасовано як незаконний.

За версією Міністерства фінансів США, у травні 2014 року, компанія порушила санкції проти РФ, введені Вашингтоном, коли керівники дочірніх структур ExxonMobil підписали контракти про співпрацю з російською «Роснєфтью». У відомстві нагадують, що санкції проти президента останньої Ігоря Сєчіна було введено у квітні 2014 року в зв’язку з подіями в Україні.

Натомість ExxonMobil запевнєю, що Мінфін США в травні 2014 року ще не забороняв ділові контакти з Сєчіним, якщо вони стосуються не його «особистих справ», а «Роснєфті» та звинувачує Міністерство у спробі «забезпечити дотримання нової інтерпретації санкцій заднім числом».

Суд постановив, що влада США в особі Управління з контролю над іноземними активами Мінфіну не надала компанії ExxonMobil достатніх роз'яснень щодо ділових зв'язків з паном Сєчіним.

Як повідомляв Mind, «Роснєфть» оголосила, що з 2020 року почне торгувати зрідженим природним газом через зареєстровану в Женеві торгову компанію Rosneft Trading SA.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті