Захворіло у світі
6,065,624
Померло у світі
369,274
Вилікувалось у світі
2,566,642
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
«Роснєфть» розраховує розпочати торгівлю СПГ 2020 року

«Роснєфть» розраховує розпочати торгівлю СПГ 2020 року

Торгівлю компанія здійснюватиме через зареєстровану в Женеві Rosneft Trading SA

«Роснєфть» розраховує розпочати торгівлю СПГ 2020 року
фото www.flickr.com/photos/moscow-live/24559045348

«Роснєфть» вже  2020 року почне торгувати зрідженим природним газом. Про це з посиланням на Bloomberg повідомляє OilExpert.

Торгівля здійснюватиметься через зареєстровану в Женеві торгову компанію Rosneft Trading SA.

«Роснєфть» планує почати торгівлю зрідженим природним газом, найбільш швидкозростаючим викопним паливом. Найбільший російський виробник нафти буде базувати свою міжнародну діяльність в області СПГ і природного газу в Женеві. ...Компанія має намір найняти трейдерів, щоб почати в наступному році», – зазначило агентство.

Як повідомлялось, влітку цього року стало відомо, що Росія й Венесуела підписали угоду, що надає «Роснєфті» податкові пільги для проектів видобутку й експорту газу Patao і Mejillones на шельфі біля східного узбережжя країни.

Російська компанія буде звільнена від податку на додану вартість та податків на імпорт для розробки двох газових родовищ, розташованих неподалік від області на шельфі Гайани, де ExxonMobil виявила вже дюжину покладів нафти.

Крім того, за словами джерел видання, «Роснєфть» розглядає можливість участі в розробці газового блоку Deltana 5, який знаходиться набагато ближче до кордону ділянок Exxon. Сукупний обсяг усіх родовищ басейну, за попередніми оцінками, становить близько 180 млрд кубометрів газу – удвічі більше, ніж усі доведені запаси сусідній Колумбії.

Значущим фактором є те, що венесуельські родовища розташовані менш ніж у 100 км від острівної держави Тринідад і Тобаго. Там через скорочення власного видобутку газу на експортних СПГ-заводах з'явилися вільні потужності.

Таким чином, у «Роснєфті» буде два варіанти експорту газу: компанія може побудувати завод із зрідження в самій Венесуелі або прокласти підводний газопровід до Тринідаду і Тобаго, щоб скористатися його СПГ-терміналами.

Нагадаємо: російська економіка вперше з 2016 року зіткнулася з помітним скороченням доходів від продажу вуглецевої сировини за кордон – її нафтогазові доходи обвалилися на майже 20%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті