Захворіло у світі
6,065,624
Померло у світі
369,274
Вилікувалось у світі
2,566,642
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Особою, яка повідомляла про «мінування» будівель у Москві, може бути українець – ВВС

Особою, яка повідомляла про «мінування» будівель у Москві, може бути українець – ВВС

Клієнт криптобіржі може таким чином вимагати свої бікойни

Особою, яка повідомляла про «мінування» будівель у Москві, може бути українець – ВВС
фото Shutterstock

Відправлення повідомлень про мінування будівель в різних містах Росії міг організувати житель Києва на ім'я Сергій, повідомляє ВВС з посиланням на джерело, близьке до правоохоронних органів Росії.

За словами співрозмовника видання, у можливого «мінувальника» зависли близько 120 біткойнів (приблизно $860 000 ) на криптовалютній біржі Wex, яка обвалилася.

В середині листопада ВВС опублікувала розслідування, присвячене крадіжці з криптобіржі Wex, яка була наступником біржі BTC-e, що обвалилася влітку 2017 роки після арешту в Греції за запитом ФБР її засновника Олександра Винника.

На момент краху на Wex зберігалося криптовалюти на загальну суму в $450 млн. За однією з версій, до біржі деякий час мали відношення структури, близькі до російського підприємця Костянтина Малофєєва.

До кінця листопада в петербурзькі суди прийшло перше повідомлення про мінування. Його автор обіцяв, що листи будуть приходити, поки Малофєєв «не поверне борг 120 біткойнів, вкрадених з Wex». Тоді ж надійшли повідомлення про мінування Басманного, Останкінського, Кузьмінського, Міщанського, Тверського, Ізмайловського районних судів Москви.

За словами джерела ВВС, виявлено одного клієнта, у якого на біржі Wex зависли близько 120 біткойнів. Як мінімум, частина з цих біткойнів належали не йому, а клієнтам. «Очевидно, що його притискають – люди вимагають свої гроші», – зазначає джерело ВВС, наближене до правоохоронних органів.

Два джерела видання в мерії Москви сказали, що повідомлення про мінування надходять з території України.

Інформацію від джерел підтверджують непрямі свідчення, пише ВВС. Судячи з адрес електронних пошт, звідки йшла розсилка, їх автор міг займатися торгівлею на онлайн-біржах і мати аккаунт не тільки на Wex, але й на біржі BTC-e.

Нагадаємо, українське міністерство цифрової трансформації співпрацюватиме з білоруською криптобіржею для регулювання галузі IT.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті