Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
МОЗ оплатило операції з трансплантації для 10 українців

МОЗ оплатило операції з трансплантації для 10 українців

Наразі в Україні є 12 медзакладів, які можуть проводити операції з трансплантації – МОЗ

МОЗ оплатило операції з трансплантації для 10 українців
pixabay

Міністерство охорони здоров’я України оплатило заплановані на 2020 рік операції з пересадки органів та тканин першим десяти учасникам пілотного проєкту розбудови системи трансплантації в країні.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Кошти вже перераховано 10-ти учасникам пілотного проєкту з трансплантації, які подали відповідні заявки та були затверджені Кабміном 18 грудня 2019 року, повідомили в МОЗ.

Зазначається, що оплата відбулась за рахунок коштів Державного бюджету 2019 року. Коли ці кошти будуть використані, держава додатково перерахує кошти з бюджету-2020 для того, щоб повністю покрити витрати на операції з трансплантації в Україні.

Зважаючи на зростаючий попит на подібні операції серед українців,  Кабінет Міністрів допустив до участі в пілотному проєкті всі медзаклади, які мають відповідну ліцензію та технічні умови: наразі таких закладів в Україні є 12, повідомили в МОЗ.

За підсумками 2020 року перелік таких закладів планують розширити.

«Можливість виконувати трансплантації повинна бути у всіх закладів, які хочуть і можуть це робити. Оплата за послуги з трансплантації повинна відбуватись незалежно від регіональної приналежності за однаковими для всіх тарифами. Для того, щоб отримати оплату послуг з трансплантації, закладам не потрібно оббивати пороги міністерства чи бути членами різноманітних робочих груп – необхідно просто відповідати критеріям», – пояснив заступник міністра МОЗ Дмитро Коваль.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року Кабмін затвердив ціни на послуги з трансплантації органів в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті