Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Туреччина затримала 7 осіб при розслідуванні втечі екс-глави Renault Карлоса Гона

Туреччина затримала 7 осіб при розслідуванні втечі екс-глави Renault Карлоса Гона

Франція пообіцяла на висилати з країни «своїх громадян»

Туреччина затримала 7 осіб при розслідуванні втечі екс-глави Renault Карлоса Гона
фото DR

Влада Туреччини затримала 7 чоловік у рамках розслідування втечі колишнього глави автомобільного альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона в Ліван з Японії через Туреччину, повідомляє Коммерсант.

Крім того, Франція заявила, що не буде екстрадувати Карлоса Гона, якщо він опиниться на її території.

За даними турецького агентства Anadolu, серед затриманих – чотири пілоти, два співробітника аеропорту і глава приватної вантажної компанії. Їх звинувачують у пособництві при втечі. МВС Туреччини почало розслідування.

Державний секретар при міністрі економіки і фінансів Франції Аньєс Панье-Рюнаше заявила, що Париж не буде екстрадувати Гона, якщо він опиниться на території країни (він є громадянином Бразилії, Франції та Лівану). За її словами, «Франція ніколи не видавала своїх громадян».

The Wall Street Journal з посиланням на джерела повідомила, що соратники колишнього топ-менеджера планували його втечу кілька місяців. Ліванський телеканал MTV повідомив, що Карлос Гон, який перебував під домашнім арештом, втік з країни в чохлі для музичних інструментів. Його винесла з будинку в чохлі група найманців під виглядом музикантів.

За даними WSJ, ключову роль у втечі Карлоса Гона зіграла його дружина. План був здійснений 28-29 грудня. Гон вилетів на приватному літаку з резиденції в Туреччину, а потім – в Ліван. Там його зустріла дружина, яка назвала їх возз'єднання найкращим подарунком в житті.

Видання додало, що Карлос Гон домагається суду на своїй батьківщині, в Лівані, де до нього ставляться як до національного героя. За інформацією WSJ, ліванська влада не раз просила Японію видати їм Гона.

Нагадаємо, Карлос Гон знаходився в Японії під слідством c листопада 2018 року. За цей час його двічі звільняли під заставу. 30 грудня 2019 року стало відомо про втечу колишнього топ-менеджера в Ліван, де живуть його батьки. Пізніше Гон заявив, що втік від «несправедливого і політичного переслідування» в Японії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті