Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Греція, Кіпр та Ізраїль розпочнуть будівництво Східно-середземноморського газопроводу

Греція, Кіпр та Ізраїль розпочнуть будівництво Східно-середземноморського газопроводу

EastMed стане найдовшим підводним газопроводом в світі, очікується, що він буде введений в експлуатацію в 2025-2026 роках

Греція, Кіпр та Ізраїль розпочнуть будівництво Східно-середземноморського газопроводу
Фото: pixabay.com

Греція, Кіпр та Ізраїль підписали в Афінах угоду про початок будівництва Східно-середземноморського газопроводу (EastMed). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У церемонії взяли участь прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, глава уряду Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, а також президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадес.

Протяжність EastMed складе близько 2 000 км, потужність – 12 млрд куб. м на рік. Через нього газ буде поставлятися з офшорних родовищ, розташованих між Ізраїлем і Кіпром, в Грецію і далі в інші держави південно-східної Європи.

За даними грецьких ЗМІ, EastMed стане найдовшим підводним газопроводом в світі. Очікується, що він буде введений в експлуатацію в 2025-2026 роках.

Європейський союз в наприкінці 2015 року присвоїв EastMed статус «Проекту загального інтересу» (PCI) і вже заплатив 2 млн євро за техніко-економічне обґрунтування. Очікується, що не пізніше 2022 року Брюссель ухвалить рішення про те, чи візьме ЄС на себе половину загальної вартості проекту, який зараз оцінюється приблизно в 7 млрд євро. Іншу половину витрат по будівництву газопроводу візьмуть на себе грецька DEPA і італійська Edison через спільне підприємство IGI Poseidon.

Нагадаємо: з 1 січня Болгарія почала отримувати російський газ через газопровід «Турецький потік», відповідно до нової угоди з РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті