Британський суд визнав веганство вірою, і відтепер воно захищене юридично

Британський суд визнав веганство вірою, і відтепер воно захищене юридично

Визнання етичного веганства як віри, яка охороняється законом, стало прецедентом в судовій практиці

Британський суд визнав веганство вірою, і відтепер воно захищене юридично
фото DR

Суд у Великобританії вперше прийняв рішення про те, що етичне веганство – це «філософське переконання», і тому воно захищене законом, передає The Guardian. Англійською philosophical belief означає світоглядну основу релігійної віри.

Вирок був винесений у справі, порушеній за позовом жителя Британії Хорді Касамітжана, який стверджує, що благодійна організація з захисту тварин Ліга боротьби з жорстокими видами спорту (LACS) несправедливо звільнила його після того, як Касамітжана запідозрив, що організація інвестує в компанії, що займаються тестуванням на тваринах.

Суд із трудових спорів ухвалив, що етичне веганство – це філософське переконання, захищене законом від дискримінації, відповідно до Закону про рівність 2010 року.

Рішення трибуналу в місті Норвіч не вирішує скаргу Касамітжани щодо несправедливого звільнення, але створює основу для слухання по суті і є прецедентом для подібних випадків, зазначає видання.

Касамітжана сказав, що надзвичайно задоволений результатом «і словами судді, який чітко розумів, що таке етичне веганство».

Британський суд визнав веганство вірою, і відтепер воно захищене юридично
Хорді Касамітжана
Photo: Avpics/Alamy /The Guardian

Етичні вегани, такі як дієтичні вегани, їдять рослинну їжу, але етичні вегани також намагаються не використовувати продукти, отримані внаслідок експлуатації тварин. Це включає відмову від одягу з вовни або шкіри і продуктів, тестованих на тваринах.

«Я не один, багато людей підтримали мене, тому що вони або їхні друзі відчули дискримінацію за те, що вони етичні вегани, – сказав Касамітжана після рішення суду. – Будемо сподіватися на позитивні зрушення, якщо в майбутньому інші етичні вагани будуть краще юридично захищені».

«Визнання етичного веганства як віри, яка охороняється законом, відповідно до Закону про рівність 2010 року, потенційно вплине на зайнятість і робочі місця, освіту, транспорт і надання товарів і послуг», – зазначив адвокат Касамітджана Пітер Дейлі.

Нагадаємо, суд в Арканзасі став на бік веганів і постановив, що вегетаріанські бургери можна називати бургерами.

Тим часом на український ринок виходить американський виробник веганського «м’яса» Beyond Meat.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло