Австралія направить на боротьбу з пожежами 3 тисячі військових

Австралія направить на боротьбу з пожежами 3 тисячі військових

Екологи стверджують, що внаслідок пожеж деякі види рослин і тварин в Австралії зникнуть назавжди

Австралія направить на боротьбу з пожежами 3 тисячі військових
фото Twitter

До 3000 осіб резервних військовослужбовців будуть задіяні в гасінні пожеж в Австралії, повідомляє The Australian Weekend з посиланням на прем'єр-міністра Скотта Моррісона.

Особливо важка обстановка зафіксована в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія, відзначає видання. На даний момент відомо про 1500 знищених вогнем будинків і 23 підтверджених випадків смерті.

В гасінні будуть задіяні австралійський фрегат HMAS Adelaide і чотири водяних бомбардувальники, які уряд Австралії орендує в інших країн. Два бомбардувальники повинні прибути через тиждень, ще два – через два тижні. Вони будуть допомагати в боротьбі з пожежею семи великим літакам, які вже є у Австралії.

За повідомленням екологічних служб, рівень забруднення повітря в столиці Австралії Канберрі 2 січня в 26 разів перевищив критичну позначку.

Вогонь охопив південно-східне узбережжя країни в жовтні 2019 року, з того часу пожежі не вщухають.

У найближчі три місяці в країні прогнозується спекотна погода, через що, як очікується, пожежі триватимуть.

Рятуючись від вогню, люди виходять на узбережжя, де чекають евакуації. 4 січня корабель з першими евакуйованими з Маллакути, де близько 4000 людей були змушені залишити свої оселі напередодні Нового року, причалив недалеко від Мельбурна. У суботу очікується прибуття ще одного, він евакуює близько тисячі чоловік.

Як повідомляється, за час пожеж у вогні згоріли не менше 500 млн тварин, у заповідниках загинули не менше 8000 коал – національного символу Австралії. У деяких районах були зафіксовані вогняні торнадо.

Екологи стверджують, що внаслідок цих пожеж деякі види рослин і тварин в Австралії зникнуть назавжди.

На сході Австралії в повітрі стоїть чорний смог, через який не видно сонячного світла.

За інформацією Times, лісові пожежі, які вирують по всій Австралії, спалили понад 12 мільйонів акрів – площа, що приблизно дорівнює американським штатам Вермонт і Нью-Гемпшир, разом узятим. Дим від полум'я на південному заході країни видно з космосу, і він поширюється так далеко, що викликає задимлення в Новій Зеландії на відстані понад 1500 км.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло