Венесуельська PDVSA віддала контроль над видобутком нафти росіянам і китайцям – Reuters

Венесуельська PDVSA віддала контроль над видобутком нафти росіянам і китайцям – Reuters

Занепад в компанії почався після того, як управління взяли на себе військові без досвіду роботи

Венесуельська PDVSA віддала контроль над видобутком нафти росіянам і китайцям – Reuters
фото Shutterstock

Ослаблена американськими санкціями венесуельська державна компанія PDVSA дозволила партнерам взяти під контроль її нафтові родовища, повідомляє Reuters з посиланням на джерела і колишнього міністра нафти країни Рафаеля Раміреса.

За словами екс-міністра, компанія фактично передала управління видобутком кільком іноземним компаніям. Контроль над видобутком венесуельської нафти отримали в тому числі «Роснефть» і китайська CNPC, стверджує Рамірес. Вони керують родовищами і купують частки в підприємствах компанії, надаючи фінансування і підтримуючи PDVSA на плаву, пише Reuters.

«Роснефть» і CNPC, а також PDVSA і міністерство інформації Венесуели, яке займається запитами до уряду країни, не відповіли на питання Reuters.

PDVSA зіткнулася з проблемами через санкції США, а також нестачу грошей і персоналу, вважає Рамірес. Занепад почався після того, як управління компанією в 2017 році взяли на себе військові без досвіду роботи в нафтовому секторі.

PDVSA більше не займається виробництвом, а тільки підписує контракти з іншими, які взяли ці обов'язки на себе, що де-факто є приватизацією, зазначив Рамірес. Передача контролю над родовищами іноземцям дозволила б уряду Ніколаса Мадуро залучити інвестиції в PDVSA і підвищити доходи від продажу палива, але поки що влада Венесуели офіційно на такий крок не зважилися.

Як пише Foerbes,з 2010 року «Роснефть» вклала в проекти в Венесуелі $9 млрд у вигляді кредитів, покупок часток в проектах і витрат на ці проекти. Джерела стверджували, що компанія інвестує в проекти в Венесуелі тільки з політичних причин – щоб підтримати правлячий в країні режим.

Крім того, Reuters писав, що уряд Венесуели використовує «Роснефть» для обходу санкцій США, передаючи російської компанії інвойси (документи про продукт, кількість і ціни, який продавець передає покупцеві) на продаж палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті