Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Коболєв: США не скасують санкції щодо РФ найближчим часом

Коболєв: США не скасують санкції щодо РФ найближчим часом

Вони діятимуть до завершення будівництва «Північного потоку-2»

Коболєв: США не скасують санкції щодо РФ найближчим часом
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

До завершення будівництва «Північного потоку-2» американські санкції щодо Росії не будуть скасовані. Відповідне рішення, яке технічно має ухвалюватися Сенатом та Конгресом США, не буде ухвалене найближчим часом. Про це в інтерв’ю Тетяні Даниленко заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє пресслужба «Нафогазу» на своїй сторінці у Facebook.

«Закінчення терміну дії бюджету не означає закінчення санкцій. Якщо я правильно розумію американське законодавство та Конституцію, для їх відміни і Конгрес, і Сенат повинні будуть знову проголосувати за це. Тобто це буде політичне рішення, яке буде продиктоване американською внутрішньою і зовнішньою політикою. Передбачати його важко, але я думаю, що найближчим часом цього можна не очікувати», – сказав Коболєв.

Він уточнив, що «Росії, щоб створити судно, яке зможе прокласти цей газопровід треба чотири роки». Також він додав, що «для того, щоб це судно змогло працювати в територіальних водах Данії, воно повинно мати страховку, а страхові компанії дуже чутливі до будь-яких американських санкцій, тому окрім судна їм треба буде вирішити ще декілька проблем і за оцінками експертів, американських, навряд це буде можливо найближчим часом».

За оцінками технічних експертів РФ, судна, що могли б добудувати «Північний потік – 2», не готові технічно це зробити, а фінансових – ці судна «навряд зможуть отримати дозвіл на роботу біля Данії саме через відсутність страхування», підкреслив Коболєв.

Коментуючи переговори «Нафтогазу» з «Газпромом», під час яких було домовлено про транзит російського газу територією України до Європи, Коболєв зазначив: «З позитивного найбільше я і все таки б тут відзначив що транзит українською територією … продовжується, мінімальні гарантовані обсяги є суттєвими. Я думаю, що якщо нам вдасться втримати американські санкції, то вони будуть залишатися суттєвими до того часу, поки не буде побудований «Північний потік-2», а без міжнародної технології, яка наразі російський стороні не доступна, цього може в принципі ніколи не відбутися».

Він уточнив, що обсяги транзиту газу, про які було домовлено з «Газпромом», дозволять Оператору ГТС «працювати фінансово стабільно  і економічно доцільно».

На його думку, для українських та європейський споживачів відсутність газової кризи та факт продовження транзиту та факт нормальної роботи ринку газу є позитивним.

Водночас голова правління НАК «Нафтогаз України» підкреслив, що український уряд  разом із регулятором мають найближчим часом завершити реформу ринку газу та усунути існуючі проблеми. «Завдяки справжній європейській реформі діяльність цього Оператора (Оператора ГТС – Mind) буде ще більше фінансово стабільною і ринки будуть більш прозорими та більш ефективними», – переконаний Коболєв.

Як писав Mind, раніше Коболєв повідомляв, що транзит газу по території України в 2020 році може скласти 75 млрд куб. м. Нові транзитні контракти між «Оператором ГТС України», «Нафтогазом» і російським «Газпромом» повинні вирішуватися відповідно до шведського права.

Нагадаємо: «Нафтогаз», Оператор ГТС України та «Газпром» підписали пакет угод для забезпечення транзиту російського газу на найближчі п’ять років українською територією – до 2024-го включно.

Україна і «Газпром» уклали мирову угоду щодо ініційованого російською компанією міжнародного арбітражу у справі про зобов'язання «Газпрому» сплатити майже $7,4 млрд штрафу АМКУ.

30 грудня у Відні завершився чотириденний раунд перемовин щодо транзиту російського газу через українську газотранспортну систему.

Віцепрем'єр РФ Дмитро Козак назвав домовленості Москви і Києва щодо газу вибором «між поганим і дуже поганим».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті