Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Старший Дубілет оскаржує націоналізацію ПриватБанку в суді

Старший Дубілет оскаржує націоналізацію ПриватБанку в суді

Колишні топ-менеджери ПриватБанку позиваються до держави через операцію bail-in – примусову конвертацію їх депозитів у нові акції банку та передання їх державі за 1 грн

Старший Дубілет оскаржує націоналізацію ПриватБанку в суді
Олександр Дубілет
Уніан

Олександр Дубілет, Тимур Новіков, Олег Гороховський, Володимир Яценко, Тетяна Гур'єва, Людмила Шмальченко та інші колишні співробітники ПриватБанку позиваються до держави з вимогою визнати недійсною процедуру bail-in, здійснену щодо їх депозитів під час націоналізації фінустанови у 2016 році.

Про це повідомляє Finbalance, з посиланням на публікації Єдиного державного реєстру судових рішень, доступ до яких наразі неможливий «у зв'язку з великим навантаженням на сервер пошукової системи».

Як повідомляє видання, 2 січня 2020 року Госпсуд Києва відкрив провадження за позовом колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета до ФГВФО, Мінфіну та ПриватБанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій за процедурою bail-in, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації ПриватБанку.

Повідомляється, що інші колишні керівники ПриватБанку (до націоналізації фінустанови) подали такі ж позови ще у грудні 2019 року.

Усі вони оскаржують процедуру bail-in  – примусову конвертацію їх депозитів у нові акції банку, які були випущені в грудні 2016 року під час націоналізації ПриватБанку та придбані державою за 1 грн разом з повним пакетом «старих» акцій.

У 2017–2018 роках Печерський райсуд Києва відмовив перерахованим вище особам у розгляді аналогічних позовів, аргументувавши це тим, що такі справи має розглядати Господарський суд.

Видання пише, що наприкінці 2019 року з позовами до ПриватБанку та Мінфіну щодо оскарження процедури  bail-in до  Господарського суду столиці звернулося одночасно кілька компаній: «Фінілон», ТОВ «Хім-Ойл-Транзит-Юкрейн», ТОВ «Партнер-Експі», ТОВ «КС Групп», ТОВ «Реватіс», ТОВ «Сонго», ТОВ «Керуючий адміністратор пенсійних фондів Паритет», Hangli International Holdings Limited, Craentex Investments LTD, Veliona Trading LTD, Hetterington Group LTD, Saviento Investments LTD, Birgminton Investing Inc та інші.

Нагадаємо: 19 грудня 2019 року Шостий апеляційний адмінсуд Києва зупинив провадження у справі про націоналізацію ПриватБанку до рішення Верховного Суду щодо так званої «справи родини Суркісів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті