Вітренко: «Нафтогаз» не повинен платити Росії за газ для неконтрольованих територій Донбасу
Газогони, що могли б подавати газ до неконтрольованих територій Луганщини та Донеччини є фізично перекритими

Українська сторона не повинна платити гроші за поставки російського газу до неконтрольованих територій. Про це на прес-конференції повідомив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, передає кореспондент Mind.
«Угода про врегулювання між «Нафтогазом» і «Газпромом» включає будь-які відносини щодо контрактів 2009 – 2019 року. За цей період будь-які поставки на будь-яку територію і зокрема на територію, яка зараз не контролюється українською владою, вони охоплюються пакетними домовленостями. І чітко написано в цих домовленостях, що «Газпром» не може нічого вимагати за будь-які поставки на будь-які території в межах цього контракту додатково? і «Нафтогаз» нічого не має за них сплачувати. Це питання є остаточно закритим», – сказав Вітренко і додав: «По кінець 2019 року ніякі поставки на території про які ви кажете (так звані «ДНР» та «ЛНР» – Mind) ніхто з українського боку не зобов’язаний оплачувати».
Він підкреслив, що з 1 січня немає жодних контрактних відносин між Нафтогазом» та «Газпромом», які б зобов’язували «Нафтогаз» сплачувати за такі поставки газу.
«Якщо раніше був спір, який передбачав точку входу на ці неконтрольовані території …і питання йшло про те, що якщо в контракті зазначено точки і туди начебто постачається газ, «Нафтогаз» має за це платити за цей газ, але це питання остаточно врегульовано і з 1 січня (2020 року – Mind )у нас немає контракту на покупку газу у «Газпрому» і ми не знаємо, відповідно, хто і куди постачає (газ – Mind) і хто має за це платити. До «Нафтогазу» і до української сторони це відношення не має», – також підкреслив Вітренко.
У свою чергу генеральний директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон повідомив, що «ми фізично відрізали всі газопроводи, які ведуть в «ОДРЛО», тому технічно не можлива поставка (газу) з території України».
Також виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» нагадав, що свого часу українська сторона відмовилась від нових позовів до «Газпрому», натомість російська сторона відмовлялася від вимог до «Нафтогазу» і на сьогодні «це питання є закритим».
Раніше Mind писав, що Україна-Росія-Європейський Союз підписали новий газовий контракт на 5 років, від нього наша країна отримає щонайменше $7 млрд. Детальніше про умови підписання даного контракту розповіли у прес-службі НАКу.
Також Mind писав, що на початку 2020 року транзит російського газу через Україну знизився в п'ять разів – до 38 – 40 млн куб. м.
Нагадаємо, в кінці грудня 2019 року після багатоденних переговорів «Газпром» і «Нафтогаз» підписали контракт на транзит газу. Транзит здійснюватиметься за європейськими правилами. Це стало можливим після того, як ЄС сертифікував незалежного оператора газотранспортної системи України. 1 січня 2020 року новий оператор прокачав перші обсяги російського газу в Євросоюз.
Раніше Вітренко заявив, що умови нової газової угоди з РФ більш вигідні для України, ніж умови попереднього контракту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].