Є кілька відео, що підтверджують влучання ракети в літак МАУ – The New York Times (ВІДЕО+карта)
За розрахунками Bellingcat, ракета могла бути випущена з секретної бази IRSG

Активіст іранського походження Наріман Гаріб опублікував прислане його джерелом відео, на якому нібито зафіксовано момент влучання ракети в український літак. Видання The New York Times стверджує, що перевірило справжність запису
«Відео, перевірене The New York Times, схоже, показує, що іранська ракета влучила в літак над Парандом, неподалік від аеропорту Тегерана, району, де обірвався сигнал українського авіалайнера», – пише NYT.
Exclusive: Video verified by The New York Times shows a Ukrainian airliner being hit over Tehran on Wednesday https://t.co/brU9ZRmRX9
– The New York Times (@nytimes) 9 січня 2020 р.
Візуальні та звукові деталі, які демонструє відео, збігаються з інформацією про траєкторію польоту літака та супутниковими знімками району, поблизу якого розбився «боїнг», які видання отримало від Maxar Technologies 9 січня, повідомляє NYT.
Що видно і чутно на відео: спалах (нібито від удару ракети), за 10 секунд – вибух.
Затримка звуку свідчить про те, що літак у момент удару перебував на відстані трохи більше двох миль від камери, пише видання.
Зазначається, що ця відстань збігається з маршрутом трагічного рейсу МАУ, який зафіксував онлайн-трекер польотів FlightRadar24.
Видання стверджує, що має й інші відео на підтвердження версії про те, що український «боїнг» був збитий ракетою.
Команда розслідувачів Bellingcat також підтверджує, що на опублікованому Наріманом Гарібом відео видно саме небо над районом Параманд: вдалося ідентифікувати будинки та вирахувати, що камера, яка вела зйомку дійсно була направлена саме туди, де мав пролітати український літак.
We are analyzing this new video supposedly showing a mid-air explosion. By our initial estimation, the video shows an apartment block in western Parand (35.489414, 50.906917), facing northeast. This perspective is directed approximately towards the known trajectory of #PS752. pic.twitter.com/nDvjRIkFU4
– Bellingcat (@bellingcat) 9 січня 2020 р.
Також Bellingcat повідомляє, що згідно з розрахунками можливих точок пуску ракети, яка, ймовірно, збила літак МАУ, це може бути секретна база IRSG.
Нагадаємо: 9 січня канадський прем’єр Джастін Трюдо заявив, що розвідка різних країн зафіксувала ураження українського літака ракетою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].