Захворіло у світі
6,065,624
Померло у світі
369,274
Вилікувалось у світі
2,566,642
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Грузія шукає інвестора на будівництво гігантського порту в Чорному морі вартістю $2,5 млрд

Грузія шукає інвестора на будівництво гігантського порту в Чорному морі вартістю $2,5 млрд

Уряд розірвав контракт із опозиційним бізнесменом-політиком, що мав будувати об’єкт

Грузія шукає інвестора на будівництво гігантського порту в Чорному морі вартістю $2,5 млрд
фото Сайт Анаклії

Уряд Грузії анулював контракт на будівництво першого в історії країни глибоководного порту, який місцева влада позиціонували як проект століття, покликаний перетворити Грузію в глобальний перевалочний пункт в рамках ініціативи Китаю «Пояс і шлях», пише eurasianet.org.

Влада країни  шукатиме нового інвестора для будівництва порту Анаклії, але неясно, хто захоче взятися за проект вартістю $2,5 млрд, пов'язаний з економічними ризиками. Ситуацію ускладнюють політичні суперечності.

Міністр інфраструктури Майя Цкітішвілі оголосила, що уряд розриває контракт з «Консорціумом розвитку Анаклії», який мав побудувати трансконтинентальний порт. За умовами договору, консорціум повинен був ввести порт в експлуатацію до кінця 2020 року, «але, як ви бачите, ми не наблизилися до цього етапу, і неясно, коли це станеться», – сказала Цкітішвілі.

«Саме це послужило причиною розірвання контракту з цим інвестором, і ми будемо шукати більшого, більш серйозного інвестора», – додала вона.

Консорціум та його засновник – грузинський фінансист Мамука Хазарадзе – поклали провину за затримку на уряд. Хазарадзе звинуватив уряд у спробі навмисного зриву проекту шляхом відмови гарантувати кредити від міжнародних інвестиційних банків. Уряд, в свою чергу, стверджує, що гарантувати кредити зобов'язаний сам консорціум.

Однак причини конфлікту криються в політичній площині. Минулого року уряд висунув звинувачення в фінансовому шахрайстві Хазарадзе і його партнеру в TBC – одному з провідних приватних банків Грузії. Ці звинувачення виглядали політично мотивованими. Потім Хазарадзе створив політичний рух Lelo, щоб боротися проти Іванішвілі і «Грузинської мрії» на парламентських виборах, запланованих на осінь цього року.

Хазарадзе заявив, що подасть на грузинський уряд позов в арбітражний суд в зв'язку з розірванням контракту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті