Оман обрав нового главу держави

Оман обрав нового главу держави

Місце султана Кабуса бен Саїда аль Саїда зайняв міністр культури країни Хайсам бен Тарек Аль Саїд

Оман обрав нового главу держави
фото www.flickr.com/photos/142045704@N02/27506087542

Державні ЗМІ повідомили, що Оман призначив нового правителя через декілька годин після оголошення про смерть султана Кабуса бен Саїда аль Саїда. Новим главою держави став міністр культури Омана Хайсам бен Тарек Аль Саїд. Про це пише CNN.

У Кабуса, який правив 50 років, не було дітей або прямого спадкоємця на момент смерті. Конституція Омана зобов’язує королівську сім’ю обрати нового султана протягом трьох днів.

Посольство США в Омані заявило, що воно «глибоко засмучене» смертю Кабуса.

«Ми втратили одного з великих світових лідерів – провидця, відповідального за процвітання та прогрес Оману за останні півстоліття, – йдеться в повідомленні. – Його непохитне керівництво втілило в собі його щирість, щедрість і глибоку любов до своєї країни».

Колишній президент США Джордж Буш назвав його «стабільною силою на Близькому Сході і сильним союзником США».

Телеканал наголошує, що султана вважали прогресивним лідером. Як глава держави, Кабус прагнув укріпити зв’язки із західними союзниками. У Омана особливо глибокі відносини з Великобританією. Одним з найпримітніших інцидентів під час правління Кабуса стало звільнення трьох американських мандрівників, які були заарештовані в Ірані за обвинуваченням у шпигунстві в липні 2009 року. Троє громадян Америки були звільнені у 2011 році.

Як повідомлялось, султан Омана Кабус бен Саїд Аль Саїд помер у віці 79 років у п'ятницю, 10 січня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті