Захворіло у світі
5,697,334
Померло у світі
355,758
Вилікувалось у світі
2,352,278
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
При поглибленні дна із Прип’яті вириють 100 000 куб.м грунту з радіонуклідами

При поглибленні дна із Прип’яті вириють 100 000 куб.м грунту з радіонуклідами

Роботи проводяться для відновленню міжнародного водного шляху Е-40

При поглибленні дна із Прип’яті вириють 100 000 куб.м грунту з радіонуклідами
фото DR

У рамках проекту з відновлення міжнародного водного шляху Е-40 буде здійснено днопоглиблення української ділянки річки Прип’ять, заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Філією Днопоглиблювальний флот ДП «АМПУ» укладено угоду на проведення днопоглиблювальних робіт на українській ділянці Прип'яті протяжністю 64,5 км.

Роботи на Прип'яті у 2020 році будуть проходити відповідно до Дорожньої карти покращення судноплавства на річках Дніпро і Прип'ять. Роботи виконає підрядник ТОВ «СОБІ», переможець аукціону в рамках відкритих торгів в системі публічних закупівель Prozorro.

Загальний об’єм ремонтного черпання складає 100 тис. кубометрів грунту, йдеться в повідомленні.

Результатом робіт буде забезпечення гарантованих габаритів суднового ходу (глибина – 1,6 м; ширина – 35 м; радіус заокруглення – 300 м) на українському відрізку річки Прип’ять загальною протяжністю 64,5 км.

Вартість робіт за договором становить майже 9,9 млн грн.

Усі роботи проводитимуться з обов’язковим дотриманням вимог екологічної безпеки, вказано в повідомленні.

Тим часом юридична організація «Екологія – Право – Людина» попереджає, що проект Е-40 стосовно відновлення водного шляху з Балтійського до Чорного моря через річки Віслу, Західний Буг, Прип'ять і Дніпро загрожує великими екологічними проблемами для України, зокрема, загибеллю малих річок, деградацією сільськогосподарських земель та вивільнення радіоактивних елементів, осілих на дні Припяті.

«Спрямлення Прип'яті призведе до осушення та фактичного знищення Полісся як природного регіону. Порушення ґрунтів та донних відкладів в Зоні відчуження ЧАЕС призведе до вивільнення у товщу води радіонуклідів, похованих ще з часів аварії 1986 року», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, прем’єр Гончарук розповів про можливості з'єднати водним шляхом Балтику і Чорне море.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті