Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Вітренко: Контрактів і переговорів щодо купівлі газу у Росії немає

Вітренко: Контрактів і переговорів щодо купівлі газу у Росії немає

Він додав, що Україна не купує у РФ газ напряму, тому що Росія припинила поставки газу, а не через «героїчне рішення» політиків

Вітренко: Контрактів і переговорів щодо купівлі газу у Росії немає
Юрій Вітренко, виконавчий директор НАК «Нафтогаз України»
фото www.facebook.com/yuriy.vitrenko

Контрактів і переговорів щодо купівлі газу у Росії немає. Про це заявив виконавчий директор національної енергетичної компанії «Нафтогаз» Юрій Вітренко в ефірі Радіо Свобода.

Відповідаючи на питання, чи міг би «Нафтогаз» мати якусь дочірню компанію, яка займалася б купівлею газу напряму у «Газпрому», Вітренко сказав: «Міг би. Але немає таких контрактів, немає таких планів, немає таких переговорів, думок. Теоретично все можливо в світі, але практичних підстав для того, щоб це обговорювати, зараз немає».

«Можу тільки зазначити, що, з одного боку, у нас є зараз законодавчі можливості для прямих поставок з «Газпрому» і раніше були. Нічого не змінилося. Ми не купуємо газ напряму в «Газпрому» не тому, що українські політики ухвалили таке героїчне рішення не купувати газ в Росії, а тому, що Росія припинила поставки газу. І наше завдання як «Нафтогазу» і моєї команди було в тому, що в ситуації, коли ми розуміли, що росіяни припинять поставки газу, знайти альтернативні можливості забезпечити потреби українських споживачів в газі з Європи. От що ми робили», – заявив Вітренко.

Раніше Mind писав, що Україна-Росія-Європейський Союз підписали новий газовий контракт на 5 років, від нього наша країна отримає щонайменше $7 млрд. Детальніше про умови підписання даного контракту розповіли у прес-службі НАКу.

Також Mind писав, що на початку 2020 року транзит російського газу через Україну знизився в п'ять разів – до 38 – 40 млн куб. м.

Нагадаємо, в кінці грудня 2019 року після багатоденних переговорів «Газпром» і «Нафтогаз» підписали контракт на транзит газу. Транзит здійснюватиметься за європейськими правилами. Це стало можливим після того, як ЄС сертифікував незалежного оператора газотранспортної системи України. 1 січня 2020 року новий оператор прокачав перші обсяги російського газу в Євросоюз.

Раніше Вітренко заявив, що умови нової газової угоди з РФ більш вигідні для України, ніж умови попереднього контракту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті