Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство»

Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство»

Президентом підписано п'ять законів, серед яких закони про фінансування політичних партій та про діяльність слідчих комісій парламенту

Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство»
Президент Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України» (№ 404). Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Документ має на меті забезпечити належне виконання народними депутатами України їхніх повноважень у частині обов'язку персонального голосування. Він набуде чинності у день, наступний за днем його офіційного опублікування.

У Офісі Президента нагадали, що даним законом вносяться зміни до Кримінального кодексу, закону «Про статус народного депутата України» і до регламенту Верховної Ради щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях парламенту ВР.

Закон запроваджує кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарем на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неособисте голосування).  Ця дія каратиметься штрафом від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» (№ 410-ІХ).

Підписаний документ спрощує процедуру подання фінансової звітності політичних партій, передбачену законом «Про політичні партії», замінюючи паперову форму фінансової звітності на електронну.

Очікується, що це дозволить зменшити навантаження на представників політпартій, відповідальних за складання й подання фінансової звітності, та підвищить ефективність діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Відповідно до закону, після створення та запуску електронної системи звітності представники партій матимуть змогу заповнювати фінансові звіти партій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру онлайн на сайті НАЗК та подавати їх через електронну систему.

Водночас НАЗК повинно за шість місяців з дня набрання чинності цим законом забезпечити розробку та функціонування електронної системи подання звітності партій. До початку роботи цієї електронної системи політсили подають звітність, як зазвичай.

Документ також передбачає можливість здійснення внесків на підтримку партій через платіжні системи, зокрема онлайн, за умови, що такі системи дозволятимуть чітко ідентифікувати донора та призначення здійснюваного платежу.

Закон чітко визначає предмет внутрішньопартійних фінансових аудитів і незалежних зовнішніх фінансових аудитів партій, що сприятиме належній верифікації фінансової звітності перед її перевіркою НАЗК.

Крім того, документ передбачає посилення незалежного зовнішнього та внутрішньопартійного контролю щодо фінансування діяльності партій і використання ними коштів.

Також Зеленський підписав закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» (№ 400-ІХ), ухвалений парламентом з пропозиціями президента.

Цим законом визначається повноваження, порядок створення та роботи тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій (ТСК) парламенту.

Серед іншого в законі передбачено,  що слідча комісія не може утворюватися з питань: 1) здійснення правосуддя судом; 2) встановлення наявності чи відсутності вини особи у вчиненні кримінального правопорушення; 3) питання, яке є предметом діяльності утвореної Верховною Радою іншої слідчої комісії.

Водночас, згідно з законом, тимчасова спеціальна комісія ВР здійснює повноваження головного комітету, та діє відповідно до вимог цього закону, а також закону «Про комітети Верховної Ради України».

Загадані закони було ухвалено парламентом 19 грудня 2019 року.

Крім того, закон вирішує проблему фінансового та матеріально-технічного забезпечення ТСК, а також встановлює відповідальність за невиконання вимог закону.

Зеленський також підписав закон «Про внесення зміни до статті 13 закону «Про статус ветеранів війни, категорій осіб з інвалідністю внаслідок війни» (№ 431-ІХ), який Верховна Рада ухвалила 20 грудня 2019 року.

Підписаний главою держави закон  має підвищити рівень соціального захисту всіх категорій учасників антитерористичної операції (АТО) та осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, зокрема з числа волонтерів і добровольців, та учасників бойових дій на території інших держав, які визнані особами з інвалідністю внаслідок війни.

Закон надає їм право на безоплатну медичну допомогу в закладах охорони здоров’я Міоборони, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Міністерства внутрішніх справ, інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Також главою держави підписано закон «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху» (№ 385-ІХ), який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2019 року з урахуванням пропозицій президента.

Підписаний закон визнає історичний внесок пластового руху в освіту дітей і молоді, здобуття та становлення української державності й створює засади державної політики щодо сприяння розвитку пластового, скаутського руху.

Згідно із законом, місія пластового, скаутського руху полягає у вихованні дітей та молоді на основі системи цінностей, що відображається у пластовій присязі, скаутській обіцянці, пластовому та скаутському законах, спрямованих на те, щоб зробити світ кращим, таким, у якому люди реалізують себе як особистості та відіграють конструктивну роль у суспільстві.

Згідно із законом з'являється можливість залучити пластові та скаутські громадські організації до розробки та реалізації державних і місцевих програм. Крім того, пластові та скаутські громадські організації зможуть отримувати від держави матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку.

Серед іншого центральні органи виконавчої влади сприятимуть створенню за кордоном інфраструктури пластового та скаутського руху. На її базі мають вивчати або здійснювати освіту та виховання українською мовою.

Водночас втручання органів державної влади та місцевого самоврядування в діяльність скаутських громадських об’єднань не допускається, крім випадків, передбачених законодавством.

Усі підписані главою держави закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх офіційного опублікування

Раніше повідомлялося, що президент Зеленський також підписав закон щодо вдосконалення освітньої діяльності. Він також набуде чинності у день наступний за днем офіційного оприлюднення.

  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті