Президент Естонії: «Росія – непередбачувана країна, яка напала на Україну і Грузію»
Кальюлайд розповіла, що марно сподівалася на зміну режиму в Росії

Росія становить загрозу на світовій арені, оскільки її політичне керівництво не визнає жодних міжнародних договорів. Про це заявила президент Естонії Керсті Кальюлайд в інтерв'ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.
«Це загроза не тільки моїй країні. Проблема зачіпає всіх, тому що Росія не сприймає свій власний підпис під міжнародними договорами всерйоз. Згадайте Гельсінський Заключний акт НБСЄ, в якому сказано, що кожна країна має право на територіальну цілісність. Ми поділяємо спільну думку країн НАТО про те, що Росія – непередбачувана країна, вона напала на Україну і Грузію. Але ми, як члени НАТО, вжили заходів для забезпечення того, щоб найближчі до Росії країни були добре захищені», – сказала естонський лідер.
На питання про те, як вона оцінює спроби президента Франції Еммануеля Макрона «відновити дружбу» з Росією, Кальюлайд зазначила, що погоджується з такою тактикою, країни повинні мати діалог одна з одною, звісно ж, і з Росією.
«З іншого боку, не можна відступати від наших спільних принципів, зокрема від Мінських угод», – наголосила вона.
«Коли Росія визнала незалежність Естонії при Борисі Єльцині, багато естонців сподівалися, що Росія також стане вільною і демократичною державою. На жаль, все склалося інакше. Але ми не звинувачуємо за це народ Росії. Ми розрізняємо режим і громадян», – сказала президент Естонії.
Проект «Північний потік-2» вона оцінює негативно не тільки з точки зору політичної, а й вважає його застарілою тенденцією експлуатації викопного палива в умовах зростання екологічних проблем.
«Для нас це не питання безпеки: частка газу в енергопостачанні Естонії становить менше 10%. Однак ми ніколи не вірили, що «Північний потік-2» допоможе наблизитися до мети ЄС щодо диверсифікації поставок енергоносіїв. Я також думаю, що це занадто застаріло. Ми всі в Європі хочемо бути кліматично нейтральними до 2050 року. Це дуже важливо. Єдиний спосіб врятувати цю планету – якщо Європа, найбільший в світі енергоринок, виконає свої зобов'язання. Має сенс все, що йде в цьому напрямку, але газ – не один з них», – підкреслила вона.
Нагадаємо, президент Естонії відправила назад у посольство РФ пляшку подарованого їй росіянами кримського вина.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].