Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Президент Естонії: «Росія – непередбачувана країна, яка напала на Україну і Грузію»

Президент Естонії: «Росія – непередбачувана країна, яка напала на Україну і Грузію»

Кальюлайд розповіла, що марно сподівалася на зміну режиму в Росії

Президент Естонії: «Росія – непередбачувана країна, яка напала на Україну і Грузію»
фото Frankfurter Allgemeine Zeitung
https://www.faz.net

Росія становить загрозу на світовій арені, оскільки її політичне керівництво не визнає жодних міжнародних договорів. Про це заявила президент Естонії Керсті Кальюлайд в інтерв'ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«Це загроза не тільки моїй країні. Проблема зачіпає всіх, тому що Росія не сприймає свій власний підпис під міжнародними договорами всерйоз. Згадайте Гельсінський Заключний акт НБСЄ, в якому сказано, що кожна країна має право на територіальну цілісність. Ми поділяємо спільну думку країн НАТО про те, що Росія – непередбачувана країна, вона напала на Україну і Грузію. Але ми, як члени НАТО, вжили заходів для забезпечення того, щоб найближчі до Росії країни були добре захищені», – сказала естонський лідер.

На питання про те, як вона оцінює спроби президента Франції Еммануеля Макрона «відновити дружбу» з Росією, Кальюлайд зазначила, що погоджується з такою тактикою, країни повинні мати діалог одна з одною, звісно ж, і з Росією.

«З іншого боку, не можна відступати від наших спільних принципів, зокрема від Мінських угод», – наголосила вона.

«Коли Росія визнала незалежність Естонії при Борисі Єльцині, багато естонців сподівалися, що Росія також стане вільною і демократичною державою. На жаль, все склалося інакше. Але ми не звинувачуємо за це народ Росії. Ми розрізняємо режим і громадян», – сказала президент Естонії.

Проект «Північний потік-2» вона оцінює негативно не тільки з точки зору політичної, а й вважає його застарілою тенденцією експлуатації викопного палива в умовах зростання екологічних проблем.

«Для нас це не питання безпеки: частка газу в енергопостачанні Естонії становить менше 10%. Однак ми ніколи не вірили, що «Північний потік-2» допоможе наблизитися до мети ЄС щодо диверсифікації поставок енергоносіїв. Я також думаю, що це занадто застаріло. Ми всі в Європі хочемо бути кліматично нейтральними до 2050 року. Це дуже важливо. Єдиний спосіб врятувати цю планету – якщо Європа, найбільший в світі енергоринок, виконає свої зобов'язання. Має сенс все, що йде в цьому напрямку, але газ – не один з них», – підкреслила вона.

Нагадаємо, президент Естонії відправила назад у посольство РФ пляшку подарованого їй росіянами кримського вина.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті