Захворіло у світі
6,658,334
Померло у світі
391,588
Вилікувалось у світі
2,886,183
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Комітет ВР пропонує позбавити пільг інвесторів «зеленої» енергетики на чолі з Ахметовим

Комітет ВР пропонує позбавити пільг інвесторів «зеленої» енергетики на чолі з Ахметовим

Водночас комітетом запропоновано відхилити проєкт закону № 2543 про відновлювану енергетику

Комітет ВР пропонує позбавити пільг інвесторів  «зеленої» енергетики на чолі з Ахметовим
pixabay

Комітет з питань податкової та фінансової політики підтримав скасування пільги, за якою імпортери енергетичного обладнання для сонячних та вітроелектростанцій звільнялися від сплати ПДВ. Відповідні правки пропонується внести до законопроєкту №1210.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Андрій Герус.

За його словами, вигоду від цієї пільги мають власники компаній, які будували СЕС та ВЕС та «запускалися по найвищих у світі «зелених» тарифах».

«Тариф на «сонце» в Україні – 15 євроцентів, в Німеччині – 4,7 євроценти, а в Узбекистані – 6», – повідомив Герус.

Натомість на думку нардепа, «програвали» від цієї пільги українські виробники енергетичного обладнання, які сплачували ПДВ і були у нерівних умовах у порівнянні із імпортом.

«Такі заводи є у Вінниці, Краматорську тощо. Також програвав український державний бюджет, який через цю пільгу недоотримав біля 10 млрд грн у 2019 році», – написав Герус.

Також сьогодні, 14 січня, законопроєкт №2543 «Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики», який у грудні 2019 року викликав дискусії між Мінекоенерго та Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА), було відхилено Комітетом, про це свідчать дані сайту Верховної Ради.

Нагадаємо, у грудні 2018 року ВР постановила звільнити від сплати ПДВ імпортерів  електромобілів та обладнання для електростанцій з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Тоді наголошувалося, що імпортери обладнання для сонячних та вітряних електростанцій не будуть сплачувати ПДВ до 2020 року.

За даними Bihus.info, найбільші потужності з виробництва «зеленої» енергії в 2019 році мала ввести компанія «ДТЕК». За даними агентства Fitch, компанія Ріната Ахметова планувала збільшити виробництво «зеленої» енергії на 740 МВ, що вдвічі більше, аніж необхідна потужність споживання всієї Херсонської області.

Як повідомляв Mind, у листопаді 2019 року ДТЕК Ахметова розмістив зелені єврооблігації на 325 млн євро.

«Зелено-жадібно»: чому альтернативна енергетика не рятує довкілля і виснажує економіку – читайте в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті