Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
«Нафтогаз» перерахував ОГТСУ близько 4 млрд грн

«Нафтогаз» перерахував ОГТСУ близько 4 млрд грн

Зафіксована в контракті на 2020 рік річна потужність в обсязі 65 млрд куб. м є рівномірним потоком протягом року - 178 млн куб. м на добу

«Нафтогаз» перерахував ОГТСУ близько 4 млрд грн
Фото: УНІАН

Компанії групи «Нафтогаз» перерахували ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) близько 4 млрд грн в якості передоплати за надання послуг по транзиту і внутрішньої транспортуванні природного газу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми отримали три суми. Найбільша – місячна передоплата за транзит, відповідно до тарифів, затверджених Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), з розрахунку транзиту 178 млн кубометрів на добу. Ми отримали цю плату в повному обсязі – кілька мільярдів гривень. Потім ми отримали від «Нафтогазу» гроші за внутрішнє транспортування, оскільки НАК є постачальником газу для ТКЕ і населення. ми також отримали гроші від «Укргазвидобування» як передоплату за транспорти овку видобувається ними газу. Все три суми – це близько 4 млрд грн», – розповів генеральний директор Сергій Макогон. 

Макогон наголосив на важливості досягнутих і підписаних в кінці грудня минулого року домовленостей, згідно з якими «Газпром» оплачує добову потужність 178 млн куб. м на вхідних і вихідних точках ГТС України відповідно до принципу «качай або плати», навіть незважаючи на менші подаються в січні заявки.

«Найголовніше, що вони нам платять за 178 млн кубометрів на добу, хоч ми і качаємо менше. Більш того, ми навіть економимо на паливному газі, деякі агрегати нам не треба включати», – додав глава ОГТСУ.

За його словами, зафіксована в контракті на 2020 рік річна потужність в обсязі 65 млрд куб. м є рівномірним потоком протягом року – 178 млн куб. м на добу.

«Якщо» Газпром «захоче більше, то він подасть заявку «Нафтогазу», і той може додатково купити квартальні, місячні або добові потужності, але вони будуть з підвищують коефіцієнтами, які затверджені НКРЕКП. Відповідно, такі ж підвищувальні коефіцієнти виставляються «Газпрому» дзеркально. І «Нафтогаз» у всіх випадках отримує свою маржу «, – пояснив Макогон.

Раніше Mind писав, що Україна-Росія-Європейський Союз підписали новий газовий контракт на 5 років, від нього наша країна отримає щонайменше $7 млрд. Детальніше про умови підписання даного контракту розповіли у прес-службі НАКу.

Також Mind писав, що на початку 2020 року транзит російського газу через Україну знизився в п'ять разів – до 38 – 40 млн куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті