Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Макогон: Українську ГТС модернізують під транзитну потужність у 40 млрд куб. м

Макогон: Українську ГТС модернізують під транзитну потужність у 40 млрд куб. м

Транзит російського газу через ГТС України в обсязі 40 млрд куб. м збережеться і після 2024 року.

Макогон: Українську ГТС модернізують під транзитну потужність у 40 млрд куб. м
Сергій Макогон
Фото: УНІАН

Україна планує переобладнати газотранспортну систему під транзитну потужність близько 40 млрд куб. м. Про це розповів гендиректор компанії Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ) Сергій Макогон в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Є розуміння, що, швидше за все, буде плюс-мінус 40 млрд. І під ці потужності ми будемо перебудовувати систему», – сказав Макогон.

За його словами, вкладати будуть в модернізацію тільки тих компресорних станцій, які будуть використовуватися, а інші поступово виведуть з експлуатації. Зараз готується техніко-економічне обґрунтування.

Макогон також зазначив, що обов'язковим буде дозвіл на таку оптимізацію з боку Кабінету міністрів.

«Самі труби викопувати ніхто не буде, тому що це економічно недоцільно», – зазначив Макогон, уточнивши, що в трубах буде знижено тиск і діагностика буде проводитися рідше.

При цьому він вважає, що транзит російського газу через ГТС України в обсязі 40 млрд куб. м збережеться і після 2024 року. За словами Макогона, такий балансує потужності і гнучкості як у української ГТС немає у російського «Північного потоку».

«Тому наша система повинна залишитися затребуваною, якщо» Газпром «залишиться основним постачальником газу в Європу», – пояснив він.

Нагадаємо: компанії групи «Нафтогаз» перерахували ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» близько 4 млрд грн в якості передоплати за надання послуг по транзиту і внутрішньої транспортуванні природного газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті