Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Білорусь шукає альтернативу російській нафті, зокрема і в Україні

Білорусь шукає альтернативу російській нафті, зокрема і в Україні

Мінськ більше не хоче платити російським компаніям додаткову премію

Білорусь шукає альтернативу російській нафті, зокрема і в Україні
фото www.flickr.com/photos/130584335@N08/47732229551

Білоруський уряд продовжує відпрацьовувати схему альтернативних поставок нафти. Мінськ вже надіслав відповідні комерційні пропозиції Україні, Польщі, КНР, країнам Балтії, Казахстану та Азербайджану. Про це повідомляє БЕЛТА із посиланням на слова першого віце-прем'єра  Дмитра Крутого.

Він наголосив, що Білорусь вважає економічно недоцільним і безглуздим платити премії російським нафтовим компаніям в колишніх обсягах.

«Якихось нових нюансів переговорів з Російською Федерацією у нас на сьогоднішній день немає. Ми як і раніше дотримуємося позиції, що в умовах реалізації податкового маневру і щорічного збільшення вартості нафти для Білорусі за рахунок зменшення мита платити премію російським нафтовим компаніям в тому розмірі , в якому ми домовлялися це робити в 2011 році, сьогодні не має ніякого сенсу. це просто економічно недоцільно», – підкреслив Крутий.

За його словами, російські партнери «поки не хочуть рухатися за розміром цієї премії».

Однак політик зазначив, що від білоруського ринку Росії «відмахнутися буде складно», оскільки Білорусь є великим споживачем російської нафти (приблизно 10% російського експорту).

Влада країни продовжує вивчати усі можливі варіанти.

«Ми розіслали відповідні комерційні пропозиції. Всі комерційні служби наших заводів, Білоруської нафтової компанії знаходяться на переговорах практично в щоденному режимі. Думаю, тут ми теж скоро отримаємо альтернативні варіанти поставки конкретної нафти. Всі можливі країни: і Україна, і Польща, і країни Балтії, і Казахстан, Азербайджан. Ми зараз зайнялися цим питанням», – розповів Крутий.

Нагадаємо: напередодні  представникам антимонопольних відомств Білорусі та Росії не вдалося сьогодні досягти домовленостей по тарифам на транзит російської нафти і нафтопродуктів.

До цього на тлі розбіжностей Москви й Мінська щодо умов постачання нафти в 2020 році на НПЗ Білорусі, білоруська сторона ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти й нафтопродуктів своєю територією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті