Білорусь та Росія не змогли домовитися щодо тарифів на транзит російської нафти

Білорусь та Росія не змогли домовитися щодо тарифів на транзит російської нафти

Чергові переговори заплановано на найближчий час

Білорусь та Росія не змогли домовитися щодо тарифів на транзит російської нафти
фото hwww.transoil.by/

Представникам антимонопольних відомств Білорусі та Росії не вдалося сьогодні досягти домовленостей по тарифам на транзит російської нафти і нафтопродуктів . Про це пише БЕЛТА.

За словами джерела, білоруська сторона запропонувала підвищити тарифи на 2020 рік згідно з чинною методикою, затвердженою двома регуляторами, а також домовленостями, досягнутими в серпні 2019 року.

«Зокрема, в серпні ми домовилися, що подивимося фактичні обсяги транспортування за 2019 рік і суми виручки, недоотриманої ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» минулого року у зв'язку зі зменшенням обсягів транспортування, і врахуємо це на 2020 рік. Тому було запропоновано підвищити тариф на інфляційну складову (як це передбачено методикою), а також на недоотриманий обсяг виручки, щоб компенсувати його в поточному році», – пояснив представник міністерства.

При цьому, за його словами, у російської сторони виникли певні питання щодо розрахунків, проведених ВАТ «Гомельтранснафта Дружба».

«Тому ми домовилися найближчим часом продовжити зустрічі на рівні фахівців, де уточнюватимуться ці розрахунки»», – зазначив представник антимонопольного відомства Білорусі.

Згідно з чинною методикою, питання про розмір тарифів на транзит російської нафти й нафтопродуктів має бути вирішене органами в галузі тарифного регулювання двох країн не пізніше 15 січня. Якщо зробити цього не вдасться, рішення має бути прийнято до 1 лютого, уточнили у відомстві.

Нагадаємо: на тлі розбіжностей Москви й Мінська щодо умов постачання нафти в 2020 році на НПЗ Білорусі, білоруська сторона ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти й нафтопродуктів своєю територією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію