Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Компанія Коломойського просить Зеленського зашкодити імпорту нафтопродуктів з Білорусі

Компанія Коломойського просить Зеленського зашкодити імпорту нафтопродуктів з Білорусі

Це, на думку, «Укртатнафти», порушить українське законодавство та нашкодить внутрішньому виробництву нафтопродуктів в Україні

Компанія Коломойського просить Зеленського зашкодити імпорту нафтопродуктів з Білорусі
Ігор Коломойський
фото УНІАН

Підконтрольна Ігорю Коломойському «Укртатнафта» звернулася до президента України Володимира Зеленського, секретаря РНБО Олексія Данилова і голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва з проханням відмовитися від імпорту нафтопродуктів «Нафтогазом України» у «Білоруської нафтової компанії». Про це повідомляє пресслужба «Укртатнафти».

«Йдеться про прийняте рішення щодо контракту на постачання нафтопродуктів виробництва Мозирського НПЗ від Білоруської нафтової компанії на адресу приватної компанії ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг», створеної ПАТ «Укртранснафта» відповідно до рішення НАК Нафтогаз України», – йдеться у повідомленні.

В компанії Коломойського своє прохання пояснюють тим, що це порушить українське законодавство та нашкодить внутрішньому виробництву нафтопродуктів в країні. Окрім того, «Білоруська нафтова компанія купує сировину у російських компаній, які перебувають під санкціями.

«Мозирський НПЗ має акціонерами російські нафтові компанії «Роснєфть» і «Газпромнєфть» та на 100% залежить від постачання російської нафти. «Роснєфть» і «Газпромнєфть» знаходяться під санкціями в Україні згідно рішення РНБО від 02.05.2018 року. ПАТ «Укртатнафта» вважає, що  згадані вище торгівельні операції, якщо прямо не порушують закон, то є щонайменше «токсичними». Бо були ініційовані фактично українськими державними компаніями НАК «Нафтогаз України» і ПАТ «Укртранснафта» з підприємствами, які мають акціонерами санкційні компанії, що сприяли анексії частини території України», – наголошується у повідомленні.

Нагадаємо: НАК «Нафтогаз України» планує розпочати імпорт бензину і дизельного палива за річними контрактами з «Білоруською нафтовою компанією» (БНК). Мова йде про два контракти між ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдінг» та «БНК-Україна»: на закупівлю дизельного палива розрахунковою вартістю 2,99 млрд грн і бензину марки А-92 на суму 653 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті