Захворіло у світі
1,475,976
Померло у світі
86,979
Вилікувалось у світі
317,372
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Підготовка до припинення транзиту газу з РФ коштувала Україні 4 млрд грн – Макогон

Підготовка до припинення транзиту газу з РФ коштувала Україні 4 млрд грн – Макогон

Саме ці інвестиції дали змогу ГТС справитися з січневими зниженнями транзиту

Підготовка до припинення транзиту газу з РФ коштувала Україні 4 млрд грн – Макогон
Shutterstock

За останні два роки Україна інвестувала близько 4 млрд грн у газотранспортну систему для підготовки до можливого припинення транзиту газу з Росії.

Про це генеральний директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон заявив в інтерв’ю для Інтерфакс-Україна.

«Близько 3–4 млрд грн… Дуже багато роботи було виконано. Ми фактично всю нашу систему перебудували на реверсний режим. Не тільки напрямок зі Словаччини, а й південний напрямок із Румунії», – повідомив Макогон .

На його думку, саме ці інвестиції, залучені в межах підготовки до нульового транзиту, дозволяють Україні без проблем справитися з січневим зниженням транзитних обсягів газу.

Також генеральний директор «Оператор ГТС України» спростував заяви «Газпрому» про відсутність реверсу в українській ГТС.

«Була така цікава ситуація, що ми зі Словаччини отримували газу більше, ніж туди передавали. Словаки навіть були змушені робити фізичний реверс у себе – забирати газ на Lanžhot (Чехія) і транспортувати його в Ужгород, тому що надходжень газу по транзиту через Україну не вистачало, щоб забезпечити наші потреби. Але ж «Газпром» постійно розповідав, що ніякого реального реверсу немає», – звзначив він.

Як повідомляв Mind, раніше Сергій Макогон заявив, що Україна планує оптимізувати ГТС під транзитну потужність близько 40 млрд куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію