Захворіло у світі
1,464,852
Померло у світі
85,397
Вилікувалось у світі
315,105
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Посольство Німеччини: проєкт змін до Конституції щодо децентралізації не зміцнює права громад

Посольство Німеччини: проєкт змін до Конституції щодо децентралізації не зміцнює права громад

Проти внесення таких змін до Конституції виступають і опозиційні депутати парламенту

Посольство Німеччини: проєкт змін до Конституції щодо децентралізації не зміцнює права громад
Фото: УНІАН

Проєкт змін до Конституції щодо децентралізації  не відповідає принципу зміцненню права громад. Про це йдеться у повідомленні посольства Німеччини в Україні, оприлюдненому у Twitter.

«Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проєкт не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість!», – зазначається у Twitter посольства.

Варто додати, що виступаючи в парламенті народні депутати з фракцій «Голос» та «Європейська Солідарність» також виступили проти змін до Конституції щодо децентралізації, як це запропоновано у президентському законопроєкті (2598).

Зокрема лідер фракції «Голос» Святослав Вакарчук зазначив, що проєктом закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації передбачено проведення посилення позицій президента та здійснення поступок на вимогу президента РФ Владіміра Путіна.  «Пропоновані зміни до Конституції насправді це про посилення влади президента, а не про децентралізацію. Всесильні префекти зможуть ухвалювати будь-яке рішення, зупиняти волю  будь-яких місцевих громад», – сказав парламентар.

Він нагадав, що місцеві громади виступили проти таких змін до Конституції і вимагають «не допустити поспішного голосування за законопроєкт 2598, провести широкі дискусії та консультації для напрацювання спільних позицій з урахуванням думки лідерів місцевого самоврядування і ми приєднуємося до цих вимог».

За словами Вакарчука децентралізація на сьогодні дійсно потрібна Україні, «але вона має бути справжньою, а не рейковою і не зміцнювати центральну владу».

«Голосування за цей закон в такому вигляді відкриває шлях до стоворення так званих «новоросій» будь де в Україні на вимогу Путіна. Цього не записано прямо, але всі запобіжники тепер знімаються і 226 депутатів під тиском зможуть зробити багато речей, які будуть не поправними для державності і суверенітету України. Це не децентралізація, це не допомога громадам! Це повзуча здача інтересів держави», – сказав депутат.

У свою чергу народний депутат з «Європейської Солідарності» Микола Княжицький підкреслив, що «спроба централізувати владу, ввести цензуру, ввести особливий статус на вимогу окупанта прослідковується  і в новому законі …про місцеве самоврядування. Я вже не кажу про те, що представники органів місцевої влади вже не будуть мати обов’язок послуговуватися українською мовою… Фактично президент зможе безпосередньо керувати будь-якою територією, а невелика кількість людей оголошувати особливий статус навіть на території окремих округів, якими тепер намагаються назвати  райони».

Нагадаємо, сьогоднішнім порядком денним роботи Верховної Ради передбачено включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного Суду України законопроєкту  «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (2598).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію