Ахметов перестав платити державі за передачу електроенергії і винен вже півмільярда

Ахметов перестав платити державі за передачу електроенергії і винен вже півмільярда

Компанії групи ДТЕК припинили оплачувати послуги державній «Укренерго»

Ахметов перестав платити державі за передачу електроенергії і винен вже півмільярда
Рінат Ахметов
фото УНІАН

Компанії групи ДТЕК наприкінці 2019 року перестали платити за послуги передачі енергії державній компанії «Укренерго» і станом на 10 січня накопичили борг у розмірі 544,48 млн грн. Про це повідомляють «Наші гроші» із посиланням на джерело в урядових структурах.

Найбільший борг у розмірі 362,50 млн грн накопичило ТОВ «Д.трейдінг». Компанія, як зазначається, припинила оплачувати транспортування електроенергії магістральними лініями у листопаді.

ПАТ «ДТЕК-Західенерго» з жовтня накопичило борг 118,86 млн грн. Ще 63,12 млн грн винне ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

Загальна заборгованість понад тисячі клієнтів «Укренерго» склала 1,33 млрд грн. Таким чином група Ахметова винна держкомпанії майже половину всього боргу по системі.

Видання наголошує, що у відкритих джерелах відсутні дані про те, що ДТЕК виграв якийсь судовий позов, який би дозволив не платити компаніями Ріната Ахметова на законних підставах.

На другому місці за сумарним розміром боргів – державне ПАТ «Харківобленерго» та  ПАТ «Харківенергозбут», що йому належить, які накопичили 222,04 млн грн.

Державне «Укрінтеренерго» має борг 99,16 млн грн, ТОВ «Енергетична Україна ЄК» – 59,35 млн грн, АТ «Миколаїобленерго» – 40,65 млн грн.

Нагадаємо: Комітет ВР пропонує позбавити пільг інвесторів «зеленої» енергетики на чолі з Ахметовим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті