Найбільший інвестфонд у світі відмовляється від інвестицій у вугілля

Найбільший інвестфонд у світі відмовляється від інвестицій у вугілля

Компанія BlackRock з портфелем у $7 трлн адаптує свою інвестиційну стратегію під кліматичні ризики

Найбільший інвестфонд у світі відмовляється від інвестицій у вугілля
фото www.flickr.com/photos/julesfamily/3262754016

Компанія BlackRock, найбільший керуючий фінансовими активами в світі з портфелем $ 7 трлн, адаптує свою інвестиційну стратегію під кліматичні ризики. Про це повідомляє Bloomberg.

Це рішення компанії може кардинально змінити її інвестиційну політику, а разом з тим, те, як корпоративна Америка веде бізнес та здійснить тиск на інших великих фінансових менеджерів, щоб вони наслідували приклад BlackRock.

В щорічному листі глави фонду Ларрі Фінка до своїх співробітників, він заявив, що компанія почне виходити з певних інвестиційних проектів, які «мають високий ризик, пов’язаний із стійким розвитком», таких як інвестиції у виробників вугілля. Його мета полягає у тому, щоб спонукати усі компанії без виключення переглянути свої вуглецеві сліди, а не лише енергетичні.

В листі зазначається, що «зміни клімату стали визначальним фактором для довгострокових перспектив компаній» і наразі «ми знаходимося на межі фундаментального перетворення фінансів».

Компанія переконана в тому, що портфелі, орієнтовані на стійкий розвиток і протидію змінам клімату, можуть забезпечити більш високий прибуток з поправкою на ризик для інвесторів. А оскільки вплив стійкості на інвестиційну віддачу зростає, у  BlackRock вважають, що «стійке інвестування – це найміцніша основа для розвитку портфеля клієнтів».

Видання пише, що BlackRock має намір подвоїти кількість своїх біржових фондів, орієнтованих на сталий розвиток, до 150. «Екологічно стійкі активи» компанії повинні вирости в 10 разів, до $1 трлн за десятиліття, йдеться у листі.

Важливим положенням нової політики є відмова компанії від інвестицій у вугільні активи. BlackRock вийде з акцій і боргових цінних паперів підприємств, які отримують більше 25% своїх доходів від операцій з енергетичним вугіллям. Компанія має намір завершити цей процес в середині цього року.

Нагадаємо: Норвезький суверенний фонд, в управлінні якого перебувають активи на понад $1 трлн, прийняв рішення вкласти мільярди доларів у проекти в галузі сонячної та вітрової енергетики.

До цього фонд оголосив про розпродаж акцій нафтогазового сектору на майже $8 млрд. Це рішення було прийняте урядом країни задля зниження ризиків внаслідок переходу від викопного палива до відновлювальних джерел енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію