Захворіло у світі
1,007,977 осіб
Померло у світі
52,771 особа
Вилікувалось у світі
210,186 осіб
Захворіло в Україні
897 осіб
Померло в Україні
22 осіб
Вилікувалось в Україні
19 осіб
У 2014 році Україна не відмовлялась від російського газу, трубу перекрила РФ – Вітренко

У 2014 році Україна не відмовлялась від російського газу, трубу перекрила РФ – Вітренко

«Народний фронт» Яценюка каже, що це неправда та вимагає вибачень

У 2014 році Україна не відмовлялась від російського газу, трубу перекрила РФ – Вітренко
Shutterstock

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко заявив,  що у 2014 році Україна не відмовлялася від російського газу: уряд Арсенія Яценюка хотів купувати газ у Росії, просто за нижчою ціною, але «Газпром» відмовив та перекрив поставки.

Натомість партія «Народний фронт» назвала таку заяву брехнею та вимагає вибачень від Вітренка.

15 січня на тлі публікацій в ЗМІ, в яких Вітренко заявив, що насправді це не Уряд України відмовився від російського газу, а РФ перекрила поставки, на сайті партії «Народний фронт» Арсенія Яценюка з’явилася заява про «неправдивість та недобросовісніть такої заяви».

«Правда, натомість, протилежна. Росія була не лише готова постачати газ Україні, але й дуже прагнула цього в обмін на нашу поразку, безпеку і незалежність. Уряд Арсенія Яценюка не пішов на поступки російському агресору. Це рішення стало важливою економічною, політичною і навіть психологічною перемогою всієї України», – йдеться в заяві.

Повідомляється, також, що  «Народний фронт» вимагає вибачень від Вітренка за «неправдиві заяви, що кидають тінь на зусилля багатьох справжніх професіоналів і патріотів».

В свою чергу виконавчий директор НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко підтвердив свої заяви, раніше опубліковані ЗМІ щодо політики України у питанні поставок газу з Росії у 2014 році.

«Насправді це не Україна відмовилася від російського газу, а Росія у 2014-му перекрила нам газ. Це не ми відмовилися купувати газ із РФ, а «Газпром» перекрив постачання газу в Україну. І варіантів у нас було небагато: або йти на політичні поступки Кремлю, а це означало б визнати анексію Криму й окупацію Донбасу. Або залишити майже 90% українських сімей без газу для обігрівання своїх осель. Ми розуміли, що зиму – а вона була дуже холодною – ми не пройдемо», – написаві Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

Він повідомив, що після того, як Росія відмовила українському Уряду  у продовженні «знижки Януковича» на другий квартал 2014 року, Україна «не тільки не відмовилася від придбання газу у «Газпрому», а, навпаки, почала фактично по максимуму відбирати газ і закачувати його в підземні сховища».

В результаті «Газпром» перевів поставки газу для України в режим передплати.

«По передплаті за новою ціною ми теж не заплатили, і тоді «Газпром» перекрив газ», – пояснив Вітренко.

За його словами порятунком став «словацький реверс» запропонований «Нафтогазом» та «Укртрансгазом» та про який велися перемовин ще з середини 2014 року, тож «зимовий пакет» газу від «Газпрому» з головного став запасним варіантом.

«Наша перемога не в тому, що українські політики начебто відмовилися від поставок російського газу, … а в тому, що коли «Газпром» перекрив газ, ми знайшли альтернативні поставки і вижили без політичних поступок Росії», – наголосив Юрій Вітренко.

Як писав Mind, раніше Юрій Вітренко заявив, що розбирається в деталях газових відносин між Україною і Росією краще, ніж Владімір Путін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію