Гончарук написав заяву про відставку

Гончарук написав заяву про відставку

Прем’єр наголосив, що на топ-рівні в уряді корупції немає

Гончарук написав заяву про відставку
Олексій Гончарук
Уніан

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку та передав її президенту Володимиру Зеленському.

Про це прем’єр повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до Президента, я написав заяву про відставку та передав її Президенту з правом внесення в Парламент», – написав Гончарук.

Він наголосив, що прийшов на посаду «виконувати програму президента», тож саме глава держави й має оцінювати ефективність команди уряду.

В останній сам Гончарук впевнений: «Це команда порядних людей. Саме тому я не припиню повторювати цю тезу: на топ-рівні в уряді корупції немає. Якщо якісь прояви і залишилися на нижніх рівнях, то лише тому, що ми ще не встигли до них дістатися».

У своєму зверненні Олексій Гончарук анонсував деякі плани дій уряду на 2020 рік: побудувати понад 4000 км доріг, якісно оновити 100 шкіл, 100 дитсадків, 100 стадіонів та 200 приймальних відділень.

Також він написав, що «з 1 лютого запуститься програма доступного кредитування для підприємців – 5/7/9%, а вже восени метою є іпотека під 11-12%».

Ще, за словами Гончарука, до запуску приватизації підготовлено понад 500 збиткових нестратегічних підприємств.

Опубліковані в мережі аудіозаписи Гончарук назвав «змонтованими з фрагментів записів нарад в уряді» та такими, що «штучно створюють уявлення про неповагу до президента».

Натомість Гончарук запевнив, що Володимир Зеленський є для нього «взірцем відвертості та порядності».

Зі свого боку Офіс Президента повідомив, що Володимир Зеленський отримав та розгляне заяву Гончарука про відставку. Про результати цього розгляду буде повідомлено окремо.

Як повідомляв Mind, у мережі з'явивилися аудіозаписи розмови нібито між прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком, першим заступником голови Нацбанку Катериною Рожковою і главою Мінфіну Оксаною Маркаровою, на якій, зокрема, звучить критика в бік Зеленського.

«У Зеленського є дуже примітивне, у цьому сенсі, просте розуміння економічних процесів», – стверджує чоловік із голосом, схожим на голос Гончарука. Цей же чоловік під час розмови називає себе «профаном в економіці».

Із запису також випливає, що час цих розмов  – 16 грудня минулого року. Після того як ця розмова потрапила в мережу, депутат партії «Слуга народу» Максим Бужанський у своєму Telegram-каналі повідомив, що Гончарук не прийшов на заплановане засідання фракції, а вирушив прямо до президента.

У прес-службі українського уряду заявили, що не мають доказів автентичності аудіозаписів.

Гончарук заявив, що його команду атакують через те, що вона перекрила багато корупційних потоків та схем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті