Японський міністр піде у декретну відпустку і закликає чоловіків наслідувати свій приклад

Японський міністр піде у декретну відпустку і закликає чоловіків наслідувати свій приклад

Уряд Японії робить ставку на розвиток програми «Womenomics», щодо розширення зайнятості жінок

Японський міністр піде у декретну відпустку і закликає чоловіків наслідувати свій приклад
Facebook Shinjiro Koizumi

Японський міністр охорони навколишнього середовища Сіндзіро Коїдзумі оголосив, що піде у відпустку з догляду за дитиною після того, як у його дружини нещодавно народився син.

Коїдзумі заявив, що планує брати двотижневу відпустку щомісяця протягом трьох місяців, щоб стати зразком для наслідування для працюючих батьків Японії, пише Reuters.

Деякі депутати критикують його рішення, стверджуючи, що він повинен приділяти пріоритетну увагу своїм державним обов'язкам.

Коїдзумі сказав журналістам, що він приїхав до них прямо з лікарні і був поруч зі своєю дружиною під час народження сина.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе намагається спонукати більшу кількість чоловіків брати відпустку по догляду за дитиною, а підприємствам – забезпечити кращий баланс між роботою та особистим життям в рамках своєї програми «Womenomics», спрямованої на розширення зайнятості жінок.

Хоча політика щодо відпусток по догляду за дитиною в Японії є однією з найбільш щедрих у світі і передбачає чоловікам і жінкам частково оплачувану відпустку тривалістю до одного року або довше, тільки 6% чоловіків, які мають право на відпустку, користуються ним, і більшість із них бере відпустку максимум на тиждень. Решту часу з дитиною очевидно змушена проводити жінка.

Коїдзумі визнав, що чув коментарі як за, так і проти свого рішення.

«Я буду приділяти пріоритетну увагу своїй роботі, а також виділяти час для догляду за дітьми», – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію